Skocz do zawartości

Czy ta kuchenka indukcyjna jest ok?


Rolnik Sam w Dolinie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

 

Chcę zmienić palnik 1.5kW (starego typu płytka) na indukcję 2kW a później zmienić również garnek
z 17 na 37l... Stąd pytanie: czy ta kuchenka z linku nie ma jakiejś ukrytej wady biorąc pod uwagę

nasze zastosowanie? Np. czy nie wyłącza się sama po 2h i koniec grzania?

Garnek docelowy będzie miał <> 37cm średnicy więc pewnie będzie kawałek wisiał nad panelem

kontrolnym, albo garnek będzie musiał być przesunięty  do tyłu i częściowo wystawał...

Wytrzyma ta chińszczyzna te 40kg niesymetrycznego obciążenia?

 

https://allegro.pl/oferta/plyta-indukcyjna-kuchenka-elektryczna-2000w-timer-9397318100

 

Patrzyłem za 3000kW ale są tylko wielokrotnie droższe, odpada...

 

Jakub

Edytowane przez Rolnik Sam w Dolinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie o moc pytałem. Moc jaka jest każdy widzi - większych (za normalną kasę) nie ma i nie będzie ;(

Nie wydam 700-800zł żeby mieć 3kW, już bym wolał taboret gazowy kupić...

2000W + odpowiednia izolacja wystarczy, tym bardziej że leję do gara wode 50stC z kranu...

 

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kuchenka ma bardzo małe pole grzewcze, tak na oko to 12cm. Esperanza to importer najtańszego sprzętu AGD i RTV.  Poza tym nie ma twardych dowodów na ukryte wady ale nie sądzę, że praca na tym sprzęcie będzie przyjemna. Lepiej dozbieraj i kup na olx używaną 3,5kw. Teraz sporo restauracji zamyka się i czasami pojawiają się ładne sztuki nawet po 200pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rolnik Sam w Dolinie napisał:

2000W + odpowiednia izolacja wystarczy

Na garnek 37 litrów na 100% będzie za mało. Grzeję 2kw garnek 25 litrów i jest na styk. Popatrz jeszcze na kuchenkę z IKEA  TILLREDA. Ona większe pole grzewcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rolnik Sam w Dolinie napisał:

12cm średnicy tylko? No to kiszka

 

Potwierdzam te 12cm, choć moja kuchenka to "Filipiak" czyli dobra firma, a moc kuchenki to 2kW, mnie służy ona tylko do warzenia i jest wystarczająca do warek 20 litrowych. Automatycznie wyłącza się po ok 4 godz. ciągłej pracy (jeśli dobrze pamiętam), ale wystarczy ją ponownie załączyć i grzeje dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mi się wydawało, że ten "filipiak" to taka sama chińszczyzna, tylko z nadrukiem ;)

 

Wygląda na to, że będę musiał przenieść warzenie docelowych warek do domu na WSI ;)

Tam mam butlę gazową 11kg, stoi pełna i czeka na COŚ :) Kupić taboret i warzyć na świeżym 

powietrzu... Tylko zacząć muszę od zrobienia dobrej izolacji dla fermentora, żeby nie kupować

kolejnej kiepskiej lodówki turystycznej... Styropian na szczęście mam ;)

 

PS. Alternatywnie wrócić do pomysłu kupna warnika 3kW jak się trafi...

 

J.

Edytowane przez Rolnik Sam w Dolinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem ok 2 miesięcy i się trafiła. Prawie nowa. Polecam zwykła hendi bo można sterownik podłączyć
Mam też grzałkę zanurzeniowa i to dobry pomysł. Bardzo przyspiesza proces

Możesz kupić indukcje 2kw i do tego duża grzałkę nurkowa. A kroki robić poprzez dodanie wrzątku.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba załatwiłem temat kompromisowo - kupiłem warnik nierdzewny 60l / 2500W :) Coś takiego:

 

10033526_yy_0001_titel___Food_Preserver_

 

Kawał zbiornika ;) Sprawdzam właśnie jak szybko gotuje 25l wody...

 

Będę go lekko przerabiał - na pewno zmienię kranik, bo oryginał to kiepski żart.

Początkowo będę go używał po prostu jako grzejnik wody i gar warzelny, a później może BIAB

albo wiadro filtracyjne do środka.... Się zobaczy...

 

j.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.