Skocz do zawartości

Jaki to styl?


Użytkownick

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Uwarzyłem ostatnio saisona z zasypem:

5kg pilzneńskiego jasnego

1kg wiedeńskiego

0.5kg pszenicznego

0.5kg płatków owsianych

0.1kg Carafa I 

 

Dodałem też 400g sacharozy dla głębszego odfermentowania. Zacieranie również starałem się maksymalnie wytrawnie. Test fft w drodze, więc nie wiem czy się udało.

 

Chmielenie:

30g - marynka 60'

30g - styrian golding 15'

30g - saaz 1'

 

Ogólnie wyszło 28l, 16 blg. Z racji, że celowałem niżej, odlałem 8l i dolałem 5l wody. Efekt - brzeczka 13 blg żadna drożdżami wb-134.

 

No ale zostało 8l brzeczki 16 blg, której zadałem us-05 (takie akurat miałem, co prawda z 2018 roku, ale dziś już ruszają powoli, więc chyba będzie ok).

 

W związku z tym, mam dwa pytania:

1) Pod jaki styl można podpiąć te 8l na us-05?

2) Co ewentualnie można jeszcze dodać, żeby urozmaicić te 8l, bądź trafić w jakiś konkretny styl?

 

Z góry dzięki za odpowiedź :)

 

Aha no i ważna kwestia - fermentacja tych 8l w około 22 st. otoczenia.

Edytowane przez Użytkownick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gawron napisał:

Po co podpinać pod styl. Takie miksy często wychodzą bardzo dobre.

Racja, nie jest to kluczowe, wiadomo. Ale może dodając czegoś np. na cichą, jestem w stanie z tego piwa wycisnąć coś więcej powiedzmy. Ale w sumie pisząc tę odpowiedź, chyba podjąłem decyzję, że zostawię tak jak jest i po prostu będę miał porównanie drożdży. Tak czy inaczej dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Użytkownick napisał:

Racja, nie jest to kluczowe, wiadomo. Ale może dodając czegoś np. na cichą, jestem w stanie z tego piwa wycisnąć coś więcej powiedzmy. Ale w sumie pisząc tę odpowiedź, chyba podjąłem decyzję, że zostawię tak jak jest i po prostu będę miał porównanie drożdży. Tak czy inaczej dzięki ;)

 

Jeśli masz możliwość, to obniż temperaturę dla tych USów - w 22°, i to jeszcze otoczenia nie wyjdzie nic dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Użytkownick napisał:

1kg wiedeńskiego

0.5kg płatków owsianych

 

Dodałem też 400g sacharozy dla głębszego odfermentowania. Zacieranie również starałem się maksymalnie wytrawnie.

 

Pytam bo sie nie znam: po co dawać składniki zasypu dające pełne piwo a potem do tego cukier dla głębszego odfermentowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.