Skocz do zawartości

Klarstein kocioł warzelny.


Paploq1

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo, wszystko zależy od wersji sterownika. W starszych modelach zaczynało liczyć czas od razu, więc trzeba było sobie radzić dokładając dodatkowy krok polegający właśnie na podgrzaniu do danej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, piszę tu żeby nie powielać tematów. Może komuś, tak jak mi, zdarzyło się potłuc pokrywkę od klarsteina 30l. Można ją "dorobić" z nierdzewnej miski z chińskiego centrum.  Średnica potrzebna to 35 cm, z naklejki na misce wynikało, że to 36 cm, pasuje jednak idealnie. Wycięcie otworu na przelew jest dość proste bo blaszka jest cieniuchna. Jedyny problem, to brak przejrzystości, no ale za 15 zł nie na co wybrzydzać. Pzdr.

20200901_180536.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć, ten mój kocioł, to patent sam w sobie, bo kupiłem go niekompletnego. Brakowało rurki przelewu wewnątrz, ale pasuje rurka od feetingu z kega, rurki powrotu brzeczki na sito itd. 

Szukając sposobu na notorycznie zapychającą się pompę używałem sławnej pokrywki z ikea, ale były problemy z utrzymaniem odp. temp z powodu bąbli powietrza zbierających się pod sitem położonym na dnie. W końcu rozwiazaniem okazał się kawałek zmywaka nierdzewnego wtykany w rurkę odpływu w dnie. Do tego odpowiednie śrutowanie i problemy się skończyły. No prawie. Innym problemem w klarsteinie były przypalenia, ale to też udało się pokonać zmniejszając moc grzałek przy zacieraniu do ok. 1.2 kw i warzeniu 0,9 kw. Kocioł musi być ubrany ale po warzeniu zostaje delikatny filtr z osadów, który łatwo usunąć. Może się, to komuś przyda. Pzdr.

20201010_113909.jpg

Edytowane przez Lipa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.