Skocz do zawartości

Ograniczenie utleniania piwa podczas rozlewu


paulox81

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, skybert napisał:

Jeśli w Waszym odczuciu piwa nie są utlenione to:

a) w jakiś sposób unikacie natlenienia

b) piwa nie zdążyły się utlenić, 2 miesiące to mało i faktycznie jeśli spijacie wcześniej to raczej nie ma tematu jeśli cokolwiek się uważa

c) wasz próg  wyczuwalności utlenienia jest dużo wyższy niż u innych 

d) nie za bardzo wiecie co to utlenienie

 

edit: aha i w pierwszej "fazie" kiedy jeszcze utlenienie jest bardzo niskie "wada" ta jest raczej przyjemna i nie kojarzy się źle.

 

Statystycznie na większości konkursów ta wada przeważa. Piszę to z własnego doświadczenia. 

 

a) U mnie w żaden, rozlewam tak, że się mi pieni, i często muszę poczekać aż piana trochę opadnie by dopełnić butelkę.

b) najprawdopodobniej, ale czasem mi się uchowają pojedyncze sztuki z paru miechów i tam też poza ubytkiem aromatu z chmieli, nic większego się nie dzieje.

c) "Statystycznie na większości konkursów ta wada przeważa. Piszę to z własnego doświadczenia. " - może to sędziowie mają zbyt dużą rozdzielczość i wyczuwają najmniejsze stężenia danych związków? Ciekawym jest, że jakaś część biorących udział w konkursach w życiu by nie powiedziała, że ich piwom dolega jakaś wada. Ok, mogą być nie do końca zgodne ze stylem itd., ale zadziwiająco wielu dowiaduje się potem w metryczce, że jednak ich piwo miało jakieś wady, otwierają później butelkę w domu, wady nie ma, albo nie wiedzą o co chodzi. O ile pamiętam, gdzieś na kanale Bartka Filipiuka tego typu rzecz się zdarzyła. Jestem ciekaw na ile inni piwowarzy w warunkach niekonkursowych wykryli by to samo i pokryło by się ich odczucie z metryczką konkursową.

d) najwidoczniej

 

Najlepiej to zrobić tak, że wziąć z 10 butelek, 5 z nich napełnić niedbale, 5 z najwyższą starannością i porównać po każdym miesiącu czy wersja utleniona różni się od tej nieutlenionej. Będzie wtedy wszystko jasne, ale to każdy musi sobie sam zrobić taki eksperyment.

 

Może pytanie: po jakim najkrótszym czasie odnotowaliście utlenienie ?

Edytowane przez lechu555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

A czy możliwe jest, żeby piwo utleniło się w 5 dni po rozlewie do butelek? Trzeciego dnia po butelkowaniu smak i kolor ok tylko wiadomo jeszcze mało gazu, a wczoraj (5 dni w butelkach) otwieram i zdziwienie. Kolor nijaki, taki ciemny, w smaki strasznie nieprzyjemna goryczka. Piwo chmielone na zimno,bez przelewania na cichą i rozlewane rurką grawitacyjną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łachim napisał:

Zaleźnie od warunków, jest to możliwe,  zwłaszcza przy piwie mocno chmielonym na zimno i braku przeciwdziałania utlenieniu. Poczekaj jednak na refermentację, odbiór może się znacząco zmienić.

 Niestety chyba już nie ma ratunku na te piwo.Mam jeszcze dwa west Coasty fermentorach i mocno się zastanawiam nad chmieleniem na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej uważaj przy rozlewie. Chmielić można pod koniec fermentacji, wtedy drożdże jeszcze rozprawią się z tlenem. Pomyśl o dodatku witaminy C, naprawdę działa. W perspektywie kegi i beztlenowe transfery, ale to większa inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.