Skocz do zawartości

Rodzaj mieszadła do kadzi zaciernej (garnek)


Gallson

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Planuje powoli modernizację browaru .

Jaki rodzaj mieszadła będzie najlepszy do kadzi zaciernej zrobionej z garnka ogrzewanej na taborecie gazowym? Bardzo ciekawe wydaje się być mieszadło w kształcie świdra. Wklejam kilka zdjęć które znalazłem na forum. 

bed3198547218fd146a6438af32c.jpeg

f553cace47ab825d42c1d2c76632.jpeg

7bbb217c46d4a54ed3c2ccc4438f.jpeg

post-16323-0-62403900-1477248406.jpg

post-16323-0-37958800-1477248457.jpg

IMG_20200229_141053.jpg.086aa56e1827a88d0be1c8fcabff4bc2.jpg

Edytowane przez Gallson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to ostatnie na dole tj. trzy łopaty podrywające słód znad dna i dwie mieszające. Tyle, że to podrywanie ma sens kiedy łopaty są tuż nad dnem. Jeżeli chcesz od razu filtrować (a to sugeruje filtrator na dnie) to obawiam się, czy drobinki słodu się nie przyczepią i nie przypalą?

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muchor

Akurat te ostatnie zdjęcie to jest moja kadź . Wrzuciłem je dla porównania z innymi mieszadłami. Pewnie teraz zastanawiasz się po co chce zmodernizować browar. A więc już mówię : Posiadam kadź o pojemności 71L i jest ona zdecydowanie za duża, jej potencjał wykorzystuje raz lub dwa razy w roku. Jest to kadź zacierno filtracyjna więc posiadam również druga kadź warzelną o tej samej pojemności. Umycie tego sprzętu zajmuje sporo czasu i nie jest to takie proste . Następna sprawa mając taki system warzenia muszę mieć dwa taborety gazowe i sporo miejsca. Podsumowując: Chce się przenieść na mniejszy sprzęt, bardziej kompaktowych rozmiarów oraz szukam nowych rozwiązań by proces warzenia był bardziej przyjemny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja powiem, że moje mieszadło wykonał specjalnie pod mój sprzęt kolega "kamilo" z tego forum. Zrobił to pod wymiar (mam przerobiony pasteryzator 29l) i działa bardzo dobrze. Mogę go z czystym sumieniem polecić. Zatem jeżeli Ci tej kształt odpowiada i jest sprawdzony, to spokojnie możesz u niego zamawiać pod jakiś mniejszy garnek.

Argument o mniejszych warkach rozumiem. Ja zazwyczaj celuję w 21 litrów piwa w butelkach - mam wtedy dwa kontenery i trzy butelki 0.33 na testowanie, czy piwo już dojrzało do konsumpcji. Ale na tyle piwa o wysokich balingach, mój garnek jest już lekko za mały. Myślę, że garnek 40l to optymalny rozmiar.

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę częściej warzyć dlatego myślę o zmianie sprzętu na mniejszy i taki który będzie wygodny w myciu, przenoszeniu itp. Celuje w 43-50L 

Zastanawiam się też czy nie lepiej dać grzanie grzałkami elektrycznymi wtedy odpadnie taboret gazowy i butla z gazem przez co warzelnia nabierze kompaktowych rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gallson napisał:

Chcę częściej warzyć dlatego myślę o zmianie sprzętu na mniejszy i taki który będzie wygodny w myciu, przenoszeniu itp. Celuje w 43-50L 

Zastanawiam się też czy nie lepiej dać grzanie grzałkami elektrycznymi wtedy odpadnie taboret gazowy i butla z gazem przez co warzelnia nabierze kompaktowych rozmiarów.

Co to mieszadła to nie wiem. Ale skoro piszesz o dwóch palnikach i przenoszeniu garów to może rozważ TO (stół do warzenia) Wczoraj testowałem i sprawdził się bardzo dobrze. Gary ruszam dopiero przy myciu a tak to sobie stoją a przesuwam pod nimi palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że nie bardzo rozumiem tą chęć zamiany.Taki garnek 71 l ma wymiary 45*45 cm, zamieniając na 50 bedzie to 40*40 . Też mam kadz zacierną 

70 l z tym ze grzeję grzałkami elektrycznymi kupionymi od kol. Sprawka z forum, sterowanie sterownikiem PAMEL . Robię czasami małe warki  ok 30 l dodaję wiecej wody do zacieranie  zeby przykryć grzałki . Poszedłbym raczej w kierunku doposażenia kadzi w grzałki elektryczne . Ja mam właśnie tak ,zacieram na prądzie a  gotuję na taborecie gazowym. Jak będziesz chciał zrobić jakiegoś np. RISa  w ilosci większej jak 15 l ,to te 70 l  sie przydadzą , a jak coś słabszego to też zatrzesz bez problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.