Skocz do zawartości

Słój 25/26 litrów


Artur Ozi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś jest w posiadaniu słoja wielofuncyjnego 25/26 litrów i jest w stanie podać jego rzeczywiste wymiary (wysokość razem z kapturkiem do fermentacji). W necie generealnie te rozmiary są podawane różnie. Teoretycznie ten Słój wielofunkcyjny 26L ma ponoć:

 

Średnica dna: 29,5 cm
Wysokość: 40,5 cm

 

Zastanawiam się nad takim słojem/słojami i nad jakąś kompaktową chłodziarką do wina np. jak Klarstein Reserva 16. Ta ponoć ma:

 

Wymiary wewnętrzne: ok. 34 x 42 x 31 cm (szer. X wys. X gł.)

 

Taka mikro fermentownia "na styk" do postawienia na blacie w kuchni :). No a 26 litrów pojemności słoja powinno wystarczyć na fermentację 20 litrowych warek pod 19 litrowe kegi pepsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć
mam zagwozdkę nt tytułowego słoja. Aukcje na allegro są różne, podają od 20l do 26l.

 

Pojawiają się pytania - czy pierwsza, druga i trzecia pozycja to ten sam słój (tej samej pojemności)?

Jeśli tak to jaki ma litraż pod rant?

 

Miałem kupić ostatni 20l, ale słyszałem, że realnie wejdzie do niego 17-18l.

 

Szukam rozwiązania pod dłuższe fermentacje z dzikimi drożdżami.

 

 

image.thumb.png.8ac004b4321d0dbb2930a4614dd42d30.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hopek napisał:

Szukam rozwiązania pod dłuższe fermentacje z dzikimi drożdżami.

 

Te słoje mają szerokie szyjki i kiepskie uszczelki, więc przemyśl, czy nie będzie tam dostawało sią za dużo tlenu i czy nie będzie w związku z tym octu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką uszczelkę ma zwykły fermentor? Ta uszczelka moim zdaniem jest wystarczająco szczelna. Co do pojemności to mogę sprawdzić jak cydr skończy pracować. Naklejka z pojemnością jest na spodzie. Jedno co mogę powiedzieć to 12 litrów mam prawie pod to górne przetłoczenie. Słój mam albo 12 albo 15 litrów. Już nie pamiętam bo go dostałem ale chyba 12.

 

image.png.4c1207e9581bad1ef99baf820331f24c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 19.11.2020 o 21:58, Gawron napisał:

Nie ma żadnej i jest plastikowy, więc dlatego nie zaleca się go do długiego, kilkuletniego leżakowania.

 

Czy ten sloj nadaje sie do  lagerowanie piwa przez 2-3 miesiace? Czy tez bedzie miec zbyt duzo kontaktu z tlenem. Ta uszczelka wyglada niezbyt solidnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2021 o 18:41, oli97 napisał:

Czy ten sloj nadaje sie do  lagerowanie piwa przez 2-3 miesiace?

Tak.

W dniu 29.04.2021 o 18:41, oli97 napisał:

Czy tez bedzie miec zbyt duzo kontaktu z tlenem. Ta uszczelka wyglada niezbyt solidnie

Nie. Można dodatkowo obwinąć taśmą zakrętkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.