Skocz do zawartości

Chłodnica


Matteo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zostało mi tylko do kupienia chłodnica i gar. Pytanie o chłodnice. Oczywiście pod uwagę biorę tylko karbowaną. I teraz jaką wybrać. Dostałem taką wiadomość

" sred 26.5 wysokość zwojów 30cm wysokosc całkowita 50cm cena 175zl z przesyłką.  Moze tez byc sred 30cm wysokosc zwojów 25cm wysokosc calkowita 45cm cena 165zł z przesyłką"

 

no i jaką wybrać dla mnie te 10zł to żadna różnica. Najważniejsza jest wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Matteo napisał:

Witam, zostało mi tylko do kupienia chłodnica i gar. Pytanie o chłodnice. Oczywiście pod uwagę biorę tylko karbowaną. I teraz jaką wybrać. Dostałem taką wiadomość

" sred 26.5 wysokość zwojów 30cm wysokosc całkowita 50cm cena 175zl z przesyłką.  Moze tez byc sred 30cm wysokosc zwojów 25cm wysokosc calkowita 45cm cena 165zł z przesyłką"

 

no i jaką wybrać dla mnie te 10zł to żadna różnica. Najważniejsza jest wydajność.

 

Zastanów się, jak duże warki zamierzasz robić. Każdy cm w tym garze to 1l, także jeśli planujesz warki 20-23l, to ta tańsza spokojnie wystarczy. Jeśli powyżej - weź droższą. Zwoje ponad lustrem brzeczki nie pomogą w chłodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warki max 25L jeżeli się uda.
Tylko pamiętaj o różnicy między objętością brzeczki do gotowania a objętością piwa przy rozlewie. Ja celuję zazwyczaj w 21l piwa, co oznacza, że muszę mieć około 27l brzeczki do gotowania (bo odchodzą Ci straty na odparowanie - 2-3l, chmieliny - 1-1.5l, drożdże - 1l itd.). A że mam garnek o teoretycznej pojemności 29l to jest kłopot przy zagotowaniu, bo brzeczka się pieni i kipi.

Ogólnie to jestem zdania, że lepiej za duży niż za mały ;-)

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.