Skocz do zawartości

rollbar - jockey box


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
już od jakiegoś czasu przeglądam forum, ale w końcu zdecydowałem się zarejestrować :D

myślę na wykonaniem małego rollbaru do ogródka. Założyłem sobie 2 warunki:

-praca bez prądu

-waga pozwalająca na przeniesienie w 2 osoby do piwnicy.

 

Kegerator niezbyt mi pasuje bo lodówka swoje waży, plus wymaga zasilania.
Wygląda na to że jedyną sensowną opcją jest jockey box.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?
z grubsza plan byłby taki żeby zrobić szafkę  na 2kegi + co2, na niej blat ociupinkę większy od ociekacza i drewniana skrzynia na jockeybox z kranami.
Całość miałaby być zabudowana drewnem, mniej więcej taki wygląd chciałbym osiągnąć, tyle że odpowiednio mniejsze:

a61db1ae285e0e64196eb7d525a72bda.jpg

 

Co konkretnie mnie interesuje:

-przy kegu w temperaturze 15-20stopni (piwnica) do jakiej temperatury mogę zejść, i przy jakiej długości chłodnicy?  Zagramaniczne strony piszą, że można zejść do 2-3 stopni celsjusza przy długości ~3m nierdzewnej rurki

-chłodnica czy płytowy wymiennik ciepła? z tego co czytałem to skłaniam się ku chłodnicy

-w kilku wątkach widziałem problem długości linii piwnej między kegem a tapem, odpowiednia średnica i długość przewodów żeby zminimalizować pianę. czy chłodnicę też muszę wliczyć do tych obliczeń?

-jockey box: raczej nie będę kupował gotowego coolboxa/lodówki turystycznej, myślałem bardziej o jakimś pojemniku tego typu:
images?q=tbn:ANd9GcS8sua4s5Qox0D5abYLjnG

ewentualnie pod wymiar pokleić z plexi, i z zewnątrz obłożyć styropianem z każdej strony

- gwintowane trzpienie mocujące kran: czy to jest integralna część kranu, czy można ewentualnie wymienić na dłuższą? zastanawiam się czy standardowa długość starczy na pojemnik-styropian-decha, bo tak to sobie wyobrażam.

- kegi. jeszcze nie keguję piwa, przymierzam się dopiero. I pytanie pośrednio związane z piwem, wiem że LP łaskawszym okiem spojrzy gdy z jednego kranu poleci Prosecco ;) czy ktoś może wie jakie głowice są do takich wynalazków? z tego co widziałem to prosecco jest albo w stalowych albo plastikowych kegach z głowicą bodajże A. Mnie interesują kegi 10-15 litrów, nie każde piwo będzie kegowane i nie w całości, raczej takie które można opróżnić przy grillu. Nie powiem, myślałem o kupnie 2-3 corneliusów 9litrowych, ale cena zwala z nóg trochę, i mają inne podłączenia, a chciałbym mieć jeden system, ew. redukcje z corny do A, lub A do corny? istnieje coś takiego w ogóle? Chyba żeby piwo również kegować w plastikowych kegach, zdecydowanie tańsze są, ale nie wiem jak z napełnianiem/czyszczeniem takiego wynalazku?

Nie ukrywam że chwilowo projekt jest póki co teoretyczny, pracę mam taką, że warzenie i inne robótki muszą czekać na swoją kolej, i są limitowane czasem, zazwyczaj max 10 dni ciągiem. Ale koncepcje można spokojnie przemyśleć, i zamówić materiały:)

 

Ja się rozpisałem, na moje laickie oko wydaje mi się że opisałem dokładnie co mam na myśli, jestem otwarty na sugestie i pomysły :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kegi to możesz sobie petainery ogarnąć, tanio można kupić gdzieniegdzie, a za darmoszke mozesz z multitapu dorwac i tylko umyc pozostaje (nic trudnego, sa tutoriale na yt). Prosecco (a wlasciwie frizzante na glerze, bo prosecco tylko w butelkach moze byc) zazwyczaj sa w key kegach, nie pamietam jak sie nazywa ten typ glowicy, ale napewno nie jest to A.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.