Skocz do zawartości

Witam z Tychów


Veteran5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Mam na imię Jakub i mieszkam w Tychach. Obecnie studiuję na Politechnice Śląskiej Biotechnologię, a pozatym zajmuję się winiarstwem(z miodosytnictwem i wyrobem nalewek włącznie), uprawą mojej mikro-winniczki(zasadzona w tym roku), oraz bardzo lubię zwiedzać okolicę jeżdżąc na rowerze.

 

Do zarejestrowania tutaj skłoniła mnie chęć spróbowania sił w amatorskim piwowarstwie. Głównym motywem tego jest niewielka dostępność dobrych piw na naszym rynku, a jeśli już są to drogie.

Gustuję w piwach raczej wytrawnych(słodkie piwo u mnie stanowczo odpada, chyba że chodzi o mocny porter) - bardzo smakują mi angielskie piwa dostępne w niektórych tylko sklepach w cenie ~10zł za butelkę 0,5l; bardzo smakuje mi także Killkenny, oraz Guinness Extra Stout, a także Guinness Draught, który jest moim absolutnym faworytem jeśli chodzi o ciemne piwa(wspaniała piana)... przepraszam stouty.

Piwa domowego jeszcze nie piłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i Ja witam :ble: doświadczenia masz podobne a to pewnie cierpliwość wyrobiona, przy wyrobie piwa cenne cechy.

Tak, szczególnie jak zapomnę przelać na cichą fermentację i butelkować ;)

O winie można zapomnieć - nic mu się nie stanie, a pozatym dojrzewa w balonie, podobnie nalewki; z piwem myślę, że może być gorzej...

 

Dziękuję za miłe przywitanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i Ja witam :) doświadczenia masz podobne a to pewnie cierpliwość wyrobiona' date=' przy wyrobie piwa cenne cechy.[/quote']

Tak, szczególnie jak zapomnę przelać na cichą fermentację i butelkować ;)

O winie można zapomnieć - nic mu się nie stanie, a pozatym dojrzewa w balonie, podobnie nalewki; z piwem myślę, że może być gorzej...

 

Dziękuję za miłe przywitanie :)

Więcej wiary w siebie :)

Będzie dobrze. ja mam inny problem, bo się ciągle nie mogę doczekać kolejnego etapu:)

Najpierw zakupów, potem warzenia, potem cichej, potem butelkowania, a już czekanie na degustacje to normalnie tortury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.