Skocz do zawartości

Proszę o polecenie piwiarni w Czeskim Cieszynie


admiro

Rekomendowane odpowiedzi

Jest w Cieszynie (Polskim) na ul. Trzech Braci ciekawy lokal: "Winiarnia u Czecha".

http://www.maps.google.pl/maps/place?um=1&hl=pl&newwindow=1&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&ie=UTF-8&q=u+czecha+cieszyn&fb=1&gl=pl&hq=u+czecha&hnear=Cieszyn&cid=9965944994655780318

Personel zza Olzy.

Piwa prawdziwie czepowane z browaru Swijany oraz morawskie wina z beczki. Dobre jedzenie.

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Czeskim Cieszynie niewiele jest tych lokali:

- Sepresso Bar, ul. Viaduktová 57/8, lane piwo z Minipivovaru Koníček z Vojkovic i ten lokal chyba najbardziej polecam.

 

- U Fajnego Synka, ul. Havlíčkova 180/1, czyli praktycznie na rynku w Czeskim Cieszynie lany Bernarda, niestety zwykle jest tylko jasny Bernard

 

- Restaurace MAX, ul. Komenského 19, czasami można trafić na Třinecké kvasnicové pivo z Minipivovaru Třinec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam Sepresso Bar. Szkoda że mozna się tam napić tylko jednego piwa z Vojkowic. Jeśli ktoś chce to może się wybrać właśnie do Vojkowić do Minipivovaru Konicek. 20 minut samochodem. Jedzenie dobre i piwo wysmienite.

 

Dla miłosników ślimaków i innych ciekawych specjałów polecam Restaurację da Cappo obok Sepresso. Nie przypuszczałem że ślimaki mogą tak smakować. Aha. Piwo też dobre.

Edytowane przez gesio0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem, pojadłem i popiłem....

Gościniec i minibrowar - U Koniczka :)

 

- piwiarnia dla ~50 os.

- okolicznościowy salonik ( bankietka ) dla 20 os. ( dla niepalących )

- zadaszony taras dla ~60 os.

- placyk zabaw dla dzieci, parking, boksy na rowery ...

 

Piwo beczkowe niefiltrowane, warzone z czeskich surowców:

:)- jasny Ryzak 11°Blg*

:(- ciemny Vranik 12°Blg*

:)- półciemny Grošak ( Groszak ) 14°Blg*

Za 0,5 l - 22 do 25 Koron, pierwszorzędnie czepowane, klasyczne kufle.

 

Jedzenie - od ok 80- 100 Koron za danie. ( 1kcz= ok. 0,14zł )

 

Do nabycia koszulki browaru i piwo w 1,5l PET-ach.

 

Dojazd od Cieszyna lub Frydka-Mistka drogą nr 48 lub koleją do miejscowości Dobratice, później chodnikiem w kier. Czeskiego Cieszyna i w lewo drogą pod mostem (około 500m).

MAPA

 

Bilet kolejowy (grupowy !! bo 3 osoby to już grupa !!!) z Cieszyna Zachodniego (Cesky Tesin) dla 3 osób kosztował 109 Koron (bilet dla jednej osoby 54 Korony ! ) - oczywiście ceny dla biletów "tam i z powrotem". Szynobusy kursują co godzinę, jazda trwa ok 30 min.

Nie jest to więc daleko a naprawdę warto !!!

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dzięki uprzejmości pierona miałam okazję ostatnio spróbować piwa z tego browaru . Miejsce warte polecenia :okey: .

Zgadza się i piwa również smakowite.

 

 

byłem już tam 2 razy i zawsze było nabite ludźmi (i rowerzystami :cool: )

u nas już by stali za krzakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wybraliliśmy się w 11sztuk w niedzielę obejrzeć co tak chwalicie -fakt jest fajnie - spróbowaliśmy oferty ,ostatecznie 'tłuszcza' podzieliła się na pijących groszaka14' i miodowe (czasowa oferta- raczej słodkie piwo dla dziewczynek :cool: )

zerknąłem też (jak już jestem) na warzelnię -taki mały garaż na zapleczu- 3 zbiorniki 500l zrobione jak powiedział mistrz przez miejscową złotą rączkę "na kolanie" (zacierowy,zacierowy/warzelny,filtracyjna),dekokcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknąłem też (jak już jestem) na warzelnię -taki mały garaż na zapleczu- 3 zbiorniki 500l zrobione jak powiedział mistrz przez miejscową złotą rączkę "na kolanie" (zacierowy,zacierowy/warzelny,filtracyjna),dekokcja

U nich idzie, u nas nie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tam byłem . I też mnie to niezmiernie dziwi dlaczego tam można warzyć w taki sposób a u nas nie. Piwo świetne, jedzenie też, warto tam zajrzeć.

Nic ino sie przekludzić do Pepików. Dyć to tyż Ślonsk jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.