Skocz do zawartości

Butelka 0,33L


PanJaqb

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)
mam pewne pytanie o butelki 0,33 L ponieważ jak wiadomo w kalibrze 0,5 L warto wybierać butelki zwrotne ze względu na grubsze szkło - to w tych mniejszych czym się kierować? Nie znam butelek 0,33 L które byłyby zwrotne. Macie jakieś sprawdzone z grubszym szkłem?


Mam obecnie 16 butelek bezzwrotnych z "Łomża Piwo Jasne Pełne" i generalnie na tą chwilę wiem że te butelki 0,33 L będą mi służyć do próbowania piwa, więc mogą nie zdążyć się nagazować na tyle żeby wybuchały. Zastanawiam się jednak co jeśli zrobię sobie kiedyś Stouta i będę chciał go mieć tylko w butelkach 0,33 L. Zastanawiałem się też nad tym czy po prostu nalewać mniej piwa do nich aby było więcej miejsca na gazy.

 

Jak to u Was wygląda z tymi butelkami 0,33 L?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, PanJaqb napisał:

 Zastanawiałem się też nad tym czy po prostu nalewać mniej piwa do nich aby było więcej miejsca na gazy.

Nie nie, gaz rozpuszcza się w cieczy. On nie przebywa sobie pod kapslem/nad piwem. Jeśli zostawisz miejsce w butelce to raczej na powietrze a nie co2 i piwo szybciej się utleni. Nalewaj pod kapsel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, PanJaqb napisał:

Jak to u Was wygląda z tymi butelkami 0,33 L?

Korzystam z takich, szczególnie gdy robię piwo dla mej kobiety. Używam wszystkich, które się nadają (np. któryś cydr ma szerszą szyjkę i tradycyjny kapsel jest za mały), pojemności i 0.33, i 0.4, brązowe i białe szkło. Do tej pory nie narzekam, bardzo dobrze się spisują i na pewno będę z nich korzystał przy wybranych warkach.

 

Z tych co kojarzę, że zbierałem do magazynu, to: Łomża Piwo Jasne Pełne, Kormoran Świąteczne, Captain Jack, Somersby, Dziki Sad (prawdopodobnie któreś z tych dwóch ostatnich ma szerszą szyjkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PanJaqb napisał:

Cześć :)
mam pewne pytanie o butelki 0,33 L ponieważ jak wiadomo w kalibrze 0,5 L warto wybierać butelki zwrotne ze względu na grubsze szkło - to w tych mniejszych czym się kierować? Nie znam butelek 0,33 L które byłyby zwrotne. Macie jakieś sprawdzone z grubszym szkłem?


Mam obecnie 16 butelek bezzwrotnych z "Łomża Piwo Jasne Pełne" i generalnie na tą chwilę wiem że te butelki 0,33 L będą mi służyć do próbowania piwa, więc mogą nie zdążyć się nagazować na tyle żeby wybuchały. Zastanawiam się jednak co jeśli zrobię sobie kiedyś Stouta i będę chciał go mieć tylko w butelkach 0,33 L. Zastanawiałem się też nad tym czy po prostu nalewać mniej piwa do nich aby było więcej miejsca na gazy.

 

Jak to u Was wygląda z tymi butelkami 0,33 L?

 

Z grubszych to przede wszystkim bączki bez napisu "butelka bezzwrotna" na szkle, plus np. butelki a'la szampańskie. Natomiast nie demonizowałbym lżejszych (czy bezzwrotnych) butelek - nie licząc ekstremalnie wysokiego nagazowania, też wytrzymają bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.