Skocz do zawartości

Klarstein Mundschenk 30l uszkodzona grzałka.


Sapcio

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie kolejnej warki a konkretnie podgrzewania do gotowania brzeczki wysiadła grzałka. Temperatura zaczęła spadać aż do 80 stopni. Pomiar omomierzem wykazał brak przejścia zewnętrznej grzałki (są dwie - 700W wewnętrzna i 1800W zewnętrzna). Niestety, z tego co wiem nie ma serwisu pogwarancyjnego w Polsce. Wymiana grzałki wygląda na trudną. Jest film na YT jak gość z identyczną usterką wymienia cały zbiornik. 

Może ktoś z kolegów miał podobny problem i udało się rozwiązać?

IMG_20200608_181028.jpg

IMG_20200608_182109.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem z Grainfatherem ostatnio. Kolega bardziej zaznajomiony z elektryką wymienił mi tylko jeden z kabelków do grzałki i bangla.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Wuuu napisał:

Ja miałem podobny problem z Grainfatherem ostatnio. Kolega bardziej zaznajomiony z elektryką wymienił mi tylko jeden z kabelków do grzałki i bangla.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

To miałeś szczęście. U mnie niestety nie zabangla, bo to grzałka wysiadła, a nie kabelek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to peszek. Jakby u mnie nie zadziałało to jedynym rozwiązaniem byłaby wymiana całego "body" jak na filmie, za 999 PLN - takie info dostałem od TB, który jest dystrybutorem w Polsce. Samych grzałek nie wymieniają.

Edytowane przez Wuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrałbym możliwie zbliżoną wymiarami (długość) oraz oczywiście mocą grzałkę docisnął do dna zabezpieczając

matą do izolacji wykorzystywaną w konstrukcjach pieców. Wymienianie połowy gara za tysiąc złotych to jakiś absurd...

 

Alternatywnie przykleić grzałkę taką masą jak oryginalnie - pewnie da się wygooglować co to jest...

 

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Krzych132 napisał:

Pomyśl o montażu grzałki do gara (do środka), tak jak wielu kolegów montuje grzałki tworząc różne różności od zera.

 

9 godzin temu, Rolnik Sam w Dolinie napisał:

Dobrałbym możliwie zbliżoną wymiarami (długość) oraz oczywiście mocą grzałkę docisnął do dna zabezpieczając

matą do izolacji wykorzystywaną w konstrukcjach pieców. Wymienianie połowy gara za tysiąc złotych to jakiś absurd...

 

Alternatywnie przykleić grzałkę taką masą jak oryginalnie - pewnie da się wygooglować co to jest...

 

Jakub

 

Tak, myślałem o dołożeniu innej grzałki. Na Ali można znaleźć na przykład grzałki z nierdzewki  do montażu w dnie po wywierceniu dwóch otworów. Wtedy grzałka znajduje się w zacierze lub brzeczce. Jednak ciekawszy wydaje się montaż okrągłej płytki grzejnej o zbliżonej mocy do oryginału. Trzeba by wyciąć w dnie otwór o średnicy około 180 mm i przykręcić. Jest tam w komplecie uszczelka. Obawiam się czy będzie to szczelne. Chyba jednak sprawdzenie tego mnie ominie, bo zgłosił się kupiec na uszkodzony kociołek.

 

-2139037670-1088964577.jpg

-242221384-1451800344.jpg

1898164772-106164337.jpg

-370498138-1820875236.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest piękno wolnego rynku :) Jest potrzeba? Zaraz znajdzie się ktoś pracowity kto ją zapełni :)

Grzałki do środka bym nie dawał - za duża gęstość mocy, problemy z przypalaniem etc 

Wiem - można intensywnie mieszać, mimo wszystko nie :)

 

To ile chcesz za ten kociołek? ;)

 

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, odświeżając temat , mam podobny problem kociołek kupiony z demobilu ze spalonymi grzałkami.

 

Wymyśliłem sobie to w ten sposób że wszystkie grzałki usunę i np. "posadzę" kociołek na takiej elektrycznej grzałce żeliwnej np.

 

https://allegro.pl/oferta/plyta-grzejna-grzalka-zeliwna-fi-180mm-2000w-6858696351?reco_id=86a03576-8c84-11eb-a1a8-bc97e12c3420&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

 

Do tego regulator temperatura PID + PWM i płynne sterowanie owym źródłem ciepła. Co panowie myślicie o takim rozwiązaniu - teoretycznie mógłby się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko uzyskasz gładką powierzchnię dna w garze to pewnie będzie ok. Większość garów ma jednak trochę większą moc bo 3 kW ale 2kW też wg. mnie wystarczy bo do zacierania używamy dużo mniejszej mocy a przy gotowaniu również aby nie wykipiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, WojtekGaaD napisał:

Jeśli tylko uzyskasz gładką powierzchnię dna w garze to pewnie będzie ok. Większość garów ma jednak trochę większą moc bo 3 kW ale 2kW też wg. mnie wystarczy bo do zacierania używamy dużo mniejszej mocy a przy gotowaniu również aby nie wykipiało.

Generalnie rozrzut mocy grzałki jest dość spory , nie chciałbym jednak przekraczać 2,5kW aby w miarę nie było obciążenia na domowej instalacji elektrycznej. Najwyżej zagotuje się nieco później. Bardziej chodzi mi o rozwiązanie techniczne jako takie :")

6 minut temu, anteks napisał:

a jak podłączysz elektrycznie?

 

Grzałka elektryczna 1fazowa / zacisk L i N .

 

image.thumb.png.71fa2fa85b59a7c8a2a18328dab8a9f7.png

 

Dno gara wygląda tak, wiec chyba raczej powinna być płaska przestrzeń na "mniejszym okręgu" i powinno stykać ładnie.

Edytowane przez mav3rick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mav3rick napisał:

Generalnie rozrzut mocy grzałki jest dość spory , nie chciałbym jednak przekraczać 2,5kW aby w miarę nie było obciążenia na domowej instalacji elektrycznej.

 

Kolego, ja mam w Royalu (to jest to samo co Klarstein, tylko nazwa inna) 40 litrowym, właśnie grzałki 2,5kW i wcale nie będziesz musiał długo czekać nawet na zagotowanie. U mnie idzie to błyskiem przy 30 litrowym wsadzie.

Edytowane przez kiwitom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kiwitom napisał:

 

Kolego, ja mam w Royalu (to jest to samo co Klarstein, tylko nazwa inna) 40 litrowym, właśnie grzałki 2,5kW i wcale nie będziesz musiał długo czekać nawet na zagotowanie. U mnie idzie to błyskiem przy 30 litrowym wsadzie.

 

Też tak myślę że moc grzałki będzie odpowiednia.

 

Jedyne co mnie zastanawia patrząc na oryginalną instalację to czemu mają  służyć elementy zaznaczone na żółto. Elementy "przyklejone" od spodu nigdzie nie wchodzą dalej. Przebicie jest tylko dla czujnika temperatury - to oczywiste. Ktoś może miał styczność z tym garem i może podpowiedzieć do czego to ? jakieś zabezpieczenie przeciw przegrzaniu lub inne ??

 

image.thumb.png.34e0d364e0c72ea7bfa5063d3f4ff7f7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Państwa , jeszcze w ramach retrospekcji byłby w stanie mi podać jakiej długości są rurki przelewowe pomiędzy jednym sitem a drugim , próbuje odbudować brakujące elementy do zestawu :P Do zestawu brakuje mi też pompki magnetycznej , czy ktoś może miał doświadczenie z podmianką na nową lub ewentualnie może polecić sprzedawcę ?

 

image.png.95778b402e1fc7ec2d3763113e6ffc1b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, anteks napisał:

Nie pomogę bo nie uzywam rurek (zaślepiłem otwór w nie)

W sumie to chyba można jedno i drugie sito zaślepić korkiem . To które jest na górze swobodnie położyć na młóto i już - chyba te rurki niczego konkretnego nie wnoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, x1d napisał:

Rurki są w razie zatkania kosza, żeby nie wysuszyć dna, stąd różne długości, aby dopasować do zasypu. Tak na oko to ok 5-10 i 15-20 cm, mogę wieczorem zmierzyć.

Jak pilnujesz żeby się nie zakleiło, można pominąć cały zestaw z sitem włącznie.

Ja robię raczej większe warki i w razie "W" przelewa sie otworami od rączki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, x1d napisał:

Rurki są w razie zatkania kosza, żeby nie wysuszyć dna, stąd różne długości, aby dopasować do zasypu. Tak na oko to ok 5-10 i 15-20 cm, mogę wieczorem zmierzyć.

Jak pilnujesz żeby się nie zakleiło, można pominąć cały zestaw z sitem włącznie.

Poproszę jeżeli to możliwe o zmierzenie , czy jest tez w stanie kolega podać ttp/nazwę pompki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.