Jump to content
Sapcio

Klarstein Mundschenk 30l uszkodzona grzałka.

Recommended Posts

W czasie kolejnej warki a konkretnie podgrzewania do gotowania brzeczki wysiadła grzałka. Temperatura zaczęła spadać aż do 80 stopni. Pomiar omomierzem wykazał brak przejścia zewnętrznej grzałki (są dwie - 700W wewnętrzna i 1800W zewnętrzna). Niestety, z tego co wiem nie ma serwisu pogwarancyjnego w Polsce. Wymiana grzałki wygląda na trudną. Jest film na YT jak gość z identyczną usterką wymienia cały zbiornik. 

Może ktoś z kolegów miał podobny problem i udało się rozwiązać?

IMG_20200608_181028.jpg

IMG_20200608_182109.jpg

Ja miałem podobny problem z Grainfatherem ostatnio. Kolega bardziej zaznajomiony z elektryką wymienił mi tylko jeden z kabelków do grzałki i bangla.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Pomyśl o montażu grzałki do gara (do środka), tak jak wielu kolegów montuje grzałki tworząc różne różności od zera.

58 minut temu, Wuuu napisał:

Ja miałem podobny problem z Grainfatherem ostatnio. Kolega bardziej zaznajomiony z elektryką wymienił mi tylko jeden z kabelków do grzałki i bangla.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

To miałeś szczęście. U mnie niestety nie zabangla, bo to grzałka wysiadła, a nie kabelek. 

Posted (edited)

No to peszek. Jakby u mnie nie zadziałało to jedynym rozwiązaniem byłaby wymiana całego "body" jak na filmie, za 999 PLN - takie info dostałem od TB, który jest dystrybutorem w Polsce. Samych grzałek nie wymieniają.

Edited by Wuuu

Dobrałbym możliwie zbliżoną wymiarami (długość) oraz oczywiście mocą grzałkę docisnął do dna zabezpieczając

matą do izolacji wykorzystywaną w konstrukcjach pieców. Wymienianie połowy gara za tysiąc złotych to jakiś absurd...

Alternatywnie przykleić grzałkę taką masą jak oryginalnie - pewnie da się wygooglować co to jest...

Jakub

18 godzin temu, Krzych132 napisał:

Pomyśl o montażu grzałki do gara (do środka), tak jak wielu kolegów montuje grzałki tworząc różne różności od zera.

9 godzin temu, Rolnik Sam w Dolinie napisał:

Dobrałbym możliwie zbliżoną wymiarami (długość) oraz oczywiście mocą grzałkę docisnął do dna zabezpieczając

matą do izolacji wykorzystywaną w konstrukcjach pieców. Wymienianie połowy gara za tysiąc złotych to jakiś absurd...

Alternatywnie przykleić grzałkę taką masą jak oryginalnie - pewnie da się wygooglować co to jest...

Jakub

Tak, myślałem o dołożeniu innej grzałki. Na Ali można znaleźć na przykład grzałki z nierdzewki  do montażu w dnie po wywierceniu dwóch otworów. Wtedy grzałka znajduje się w zacierze lub brzeczce. Jednak ciekawszy wydaje się montaż okrągłej płytki grzejnej o zbliżonej mocy do oryginału. Trzeba by wyciąć w dnie otwór o średnicy około 180 mm i przykręcić. Jest tam w komplecie uszczelka. Obawiam się czy będzie to szczelne. Chyba jednak sprawdzenie tego mnie ominie, bo zgłosił się kupiec na uszkodzony kociołek.

-2139037670-1088964577.jpg

-242221384-1451800344.jpg

1898164772-106164337.jpg

-370498138-1820875236.jpg

No i to jest piękno wolnego rynku :) Jest potrzeba? Zaraz znajdzie się ktoś pracowity kto ją zapełni :)

Grzałki do środka bym nie dawał - za duża gęstość mocy, problemy z przypalaniem etc 

Wiem - można intensywnie mieszać, mimo wszystko nie :)

To ile chcesz za ten kociołek? ;)

Jakub