Skocz do zawartości

Royal catering czy COOBRA CB3


lukasz001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem na forum porównania tych dwóch modeli ROYAL 30L  VS COOBRA CB3 najbardziej zbliżone znalazłem automat do 2000zł  ale nie znalazłem odpowiedzi co i dlaczego warto kupić. Dokładnie zastanawiam się nad zakupem modelu Royal 30L  tylko podczas googlowania tego modelu znalazłem wyłącznie dwie opinie, a do COOBRA CB3 bardzo dużo opinii filmików itp. Wiem, że w jednym zestawie jest chłodzenie, ale to można skompletować bardziej zastanawia mnie brak pompy w Royal czy z powodu braku pompy powinienem wybrać COOBRE? 
Proszę o opinie oraz podpowiedzi, który z tych modeli powinienem wybrać i dlaczego 

Edytowane przez lukasz001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Zukowiec napisał:

Cześć Łukaszu.

Zerknij na to https://marxam.pl/brewster-beacon-brewster-beacon-40-l,c516,p4601,pl.html .

Ja mam taki tylko, że 70 l i jestem bardzo zadowolony. 

Cześć, super alternatywa dla tych modeli, które wskazałem nie widziałem go wcześniej więc wezmę ten model pod uwagę. Ceny akcesoriów podobne jak w Royal do tego wymienna pompa. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lukasz001 napisał:

. @x1d  masz ten kocioł? lub możesz coś o nim powiedzieć?

Mam. Ale nie mam cobry, żeby porównać :)

Pompa jest wbudowana w podstawę, działa sprawnie i tylko raz udało mi się ją zapchać (na kilkanaście warek). Pobiera z dna (tu mogą być różnice między kotłami). Programator dość mało intuicyjny, ale w instrukcji jest wszystko opisane. Można zapisać 9 schematów, dość łatwo też używa się opcji ustawień manualnych.

Używam bez dodatkowych sit, wydajność może nie powala (60-70% pl warzelni), ale mi wystarcza.

Generalnie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2020 o 22:01, Zukowiec napisał:

Cześć Łukaszu.

Zerknij na to https://marxam.pl/brewster-beacon-brewster-beacon-40-l,c516,p4601,pl.html .

Ja mam taki tylko, że 70 l i jestem bardzo zadowolony. 

Cześć @Zukowiec zainteresowałem się modelem 40L mam kilka pytań 
1 - Zauważyłem że tam są pompy MP-10RN, ale o mniejszej przepustowości ponieważ 8l/min widziałem też te pompy 11l /min czy ta ósemka jest wystarczająca ?
2 - zauważyłem w modelu coobra CB3 pump 220 że pompa jest umiejscowiona na zewnątrz tak aby łatwo ją zdemontować gdyby się zatrzyma podczas pracy kotła. Czy ty miałeś już przypadek, że   musiałeś czyścić pompę w trakcie. Jeśli tak to czy był z tym jakiś problem?
3 - Czy używasz fałszywego dna?


Odpowiedzi innego użytkownika  
1 - 8l w zupełności wystarczyła 
2 - Jest to problem, że jest umiejscowiona wewnątrz, ale na szczęście nigdy się nie zatrzymała w trakcie pracy dodatkowo od dołu przy pustym kociołku jest łatwy dostęp
3 - używał od zawsze fałszywego dna 

Edytowane przez lukasz001
Odpowiedzi od innego użytkownika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.