Skocz do zawartości

Ile glukozy do refermentacji dla Bittera


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dałem 120 g glukozy/20L i Bitter wyszedł trochę przegazowany.

 

Teraz chciałbym przeliczyć naukowo kalkulatorem nagazowania:

http://hbd.org/cgi-bin/recipator/recipator/carbonation.html?9717715#tag

 

Ale on mi proponuje zero gram - twierdzi, że piwo w 15°C będzie już nagazowane do 1 volume. W to raczej nie uwierzę.

Ile proponujecie dać, myślę o 80g glukozy/20L ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dałem 120 g glukozy/20L i Bitter wyszedł trochę przegazowany.

 

Teraz chciałbym przeliczyć naukowo kalkulatorem nagazowania:

http://hbd.org/cgi-bin/recipator/recipator/carbonation.html?9717715#tag

 

Ale on mi proponuje zero gram - twierdzi, że piwo w 15°C będzie już nagazowane do 1 volume. W to raczej nie uwierzę.

Ile proponujecie dać, myślę o 80g glukozy/20L ?

No jeśli podstawi się Twoje dane, to kalkulator dla dolnego przedziału dla Pale Ale daje 40g, a nie 0g. Myślę, ze w 15°C może mieć ten 1 volume, tylko kwestia ile się odgazuje przy rozlewie. Zależy ile chcesz mieć? Przedział jest 1,5-2,3 jeśli weźmiemy średnią, to będzie 1,9 i wtedy kalkulator zaleca 68g. Czyli możesz dać 80g, możesz dać 70g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedział jest 1,5-2,3 jeśli weźmiemy średnią, to będzie 1,9 i wtedy kalkulator zaleca 68g. Czyli możesz dać 80g, możesz dać 70g.

Wg powyższej strony, dla Ordinary Bitter jest przedział 0,75-1,3.

Faktycznie jakieś strasznie niskie te wartości wychodzą. Nawet jak się wpisze temperaturę 25C i 1,3 jednostki to z kalkulatora wychodzi 40g.

Ja na 18l dałem w przeliczeniu 90g (50g glukozy + 0,5l brzeczki) i po miesiącu jest nagazowane wg mnie słabo.

Ale może właśnie tak powinien być nagazowany bitter. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedział jest 1' date='5-2,3 jeśli weźmiemy średnią, to będzie 1,9 i wtedy kalkulator zaleca 68g. Czyli możesz dać 80g, możesz dać 70g.[/quote']

Wg powyższej strony, dla Ordinary Bitter jest przedział 0,75-1,3.

Faktycznie jakieś strasznie niskie te wartości wychodzą. Nawet jak się wpisze temperaturę 25C i 1,3 jednostki to z kalkulatora wychodzi 40g.

Ja na 18l dałem w przeliczeniu 90g (50g glukozy + 0,5l brzeczki) i po miesiącu jest nagazowane wg mnie słabo.

Ale może właśnie tak powinien być nagazowany bitter. :)

Ja patrzyłem na Pale Ale, stąd pewnie nasze niezrozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
No to dałem 80g glukozy/20L, ale mam słaba powtarzalność efektu. Jeden Bitter po miesiącu jest nagazowany dobrze. Nawet troszkę za dobrze. Drugi stoi już tydzień i nie ma gazu prawie wcale. Chyba te ESB są trochę powolne...

No tu mnie trochę zaskoczyłeś - piwowar z takim doświadczeniem, a ma wątpliwości, że 4 tygodnie to więcej czasu na nagazowanie w porównaniu do 1 tygodnia. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dałem 80g glukozy/20L' date=' ale mam słaba powtarzalność efektu. Jeden Bitter po miesiącu jest nagazowany dobrze. Nawet troszkę za dobrze. Drugi stoi już tydzień i nie ma gazu prawie wcale. Chyba te ESB są trochę powolne...[/quote']

No tu mnie trochę zaskoczyłeś - piwowar z takim doświadczeniem, a ma wątpliwości, że 4 tygodnie to więcej czasu na nagazowanie w porównaniu do 1 tygodnia. :rolleyes:

No, bez przesady, jestem solidnie obryty teorią, ale doświadczenie praktyczne mam wciąż niewielkie. A postępem nagazowania jakoś nigdy się specjalnie nie interesowałem - wkładam butelki do piwniczki i degustuję po miesiącu - dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.