Skocz do zawartości

Jaką mam wydajność?


Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, łysy ĄĘ napisał:

Z 5kg zasypu uzyskałem po warzeniu i przelaniu do fermentora 12,5 litra brzeczki nastawnej 17,5Blg.

Co można powiedzieć o wydajności moich garów i całego procesu?

https://wiki.piwo.org/Obliczanie_wydajności_warzelni

O to pytasz?

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zasada napisał:

Przy okazji tak. Dzięki za podrzucenie linku.

Bardziej jednak chodzi mi o słowną ocenę. Czy te 47% które mi wyszło z tego wzoru to słabo/przeciętnie/dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bardzo słaba.
Jeśli sam śrutujesz to śrutuj drobniej. Mieszaj od czasu do czasu zacier i spróbuj zacierać dluzej np. 1.5h.
Wysładzaj wolniej i więcej, najlepiej do objętości (jeśli chcesz miec 20l piwa to powinienes miec ok 25l przed gotowaniem). Ale nie wysladzaj jeśli leci już ponizej 2 blg.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tak liczona wydajność nie bierze poprawki na łuskę. Wydajność "Amerykańska" w tym przypadku to 59%. 70% uznałbym za przyzwoitą przy liczeniu w ten sposób (wiele klasycznych receptur zakłada właśnie taką wydajność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysładzam do objętości. Gotować mogę max 22 litrów brzeczki.  Śrutowanie jest drobniutkie i tempo filtracji ok 1/2 litra na minutę.

Wychodzi więc na to że po prostu za duży zasyp i sporo cukrów się marnuje, bo tą objętością nie da rady wszystkich wypłukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórz wysładzanie i z uzyskanej brzeczki zrób cienkusza :)

 

Ja właśnie spijam takowego. Robiłem Irish Red Ale dla żony - wyszło 10blg, zalałem słód ponownie,

zamieszałem, poczekałem, przefiltrowałem i wyszło 5blg na cienkusza :) Cienkusz finalnie ma

jakieś 1.5-2% alkoholu, słabą pianę, przyjemną goryczkę i jest genialny na upał.
Rozlałem w pety 1.5l - stoi w lodówce, gdy chce się pić to leje do szklanki i gotowe :)

Zamiast jakiś podejrzanych napojów ze sklepu :)

 

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mały update.

Doszedłem jako tako do ładu ze swoimi garami i teraz mam w miarę powtarzalny proces.

5kg zasyp daje mi 18 litrów schłodzonej brzeczki 15 Blg gotowej do zadania drożdży.

Ponawiam tytułowe pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 72% wydajności całkowitej czyli w miarę standardowo. Zazwyczaj zakłada się wydajność na poziomie 75%. Jeśli komuś wychodzi mniej ma straty, które albo wynikają ze śrutowania albo zacierania albo wysładzania. 

Ja na kadzi z kega gdzie podczas zacierania cały czas pracowało mieszadło i wysładzałem na sraczwężyku osiągałem 85%. Teraz na GF mam ok 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj popełniłem stout. Zwiększyłem objętość wysładzania i w efekcie z zasypu 6kg uzyskałem 17,25 litra nastawu 19,5 Blg.

Co według wzoru z naszej wiki daje wydajność 60,6%. A wydajność zacieru liczona w arkuszu PPPP osiąga 89%.

Chyba osiągnąłem już strefę standardowych wydajności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.