Skocz do zawartości

Jakie mieszadło magnetyczne?


Jezper87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu mieszadła magnetycznego, stąd prośba o porady.

1. Proszę o polecenie dobrego mieszadła do zakupu, najlepiej z linkiem.

2. Jaką dużą kolbę kupić? Zamierzam warzyć i ale 12 blg i porter bałtycki 20 blg (wyczytałem na wiki, że do lagera 20 blg potrzebny jest starter 3,6l ?:O) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Facebooku jest osobą która robi mieszadła za 8 czy 9 dych z wysyłką. Bardzo dobrze wykonane, kręcą nawet 5 litrowy starter. 

Na warki ok 12blg 20L wystarczy starter 0,9 - 1,5l.  Tutaj kolba 2L jest ok.

Jak chcesz robić starter powyżej 3 litrów to robisz dwustopniowy. Najpierw ok 1L później dekantujesz i robisz taki 3,5 litra. Uzależnione jest to od optymalnego wzrostu drożdży w danej ilości brzeczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Jezper87 napisał:

Witam, przymierzam się do zakupu mieszadła magnetycznego, stąd prośba o porady.

1. Proszę o polecenie dobrego mieszadła do zakupu, najlepiej z linkiem.

2. Jaką dużą kolbę kupić? Zamierzam warzyć i ale 12 blg i porter bałtycki 20 blg (wyczytałem na wiki, że do lagera 20 blg potrzebny jest starter 3,6l ?:O) 

 

 

Do lagera 20°blg to lepiej wcześniej zrobić coś lekkiego i na gęstwie fermentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, INTseed napisał:

Ja kupiłem z aliexpres. Jest tu gdzieś temat. Ktoś też robił mieszadła na forum.

również polecam, używam,  wysłali z Litwy i szło 2 tygodnie, ale teraz może być inaczej. Polecanej wyżej rodzimej produkcji nie znam, ale może warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, punix napisał:

 

Do lagera 20°blg to lepiej wcześniej zrobić coś lekkiego i na gęstwie fermentować.

Tylko czy uda mi się zebrać tyle gęstwy;)

W dniu 2.06.2020 o 20:58, anatom napisał:

Na Facebooku jest osobą która robi mieszadła za 8 czy 9 dych z wysyłką. Bardzo dobrze wykonane, kręcą nawet 5 litrowy starter. 

Na warki ok 12blg 20L wystarczy starter 0,9 - 1,5l.  Tutaj kolba 2L jest ok.

Jak chcesz robić starter powyżej 3 litrów to robisz dwustopniowy. Najpierw ok 1L później dekantujesz i robisz taki 3,5 litra. Uzależnione jest to od optymalnego wzrostu drożdży w danej ilości brzeczki. 

No chyba jednak tak dużego nie uda się zrobić.

13 godzin temu, rkkr napisał:

Ja korzystam z mieszadła od kolegi Mundex... jestem zadowolony..

Tutaj masz link https://www.piwo.org/forums/topic/16990-giełda-mieszadło-magnetyczne/

 

Dzięki, zapytam.

 

Oczywiście wszystkim dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jezper87 napisał:

Tylko czy uda mi się zebrać tyle gęstwy;)

Z 20 litrowej warki zbierzesz niecały litr gęstwy.

Do 20 litrów lagera o gęstości 20 plato potrzebujesz ok 300ml świeżej gęstwy wiec na luzie.

Polecam Ci do tego ten kalkulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie kolby z firmy Chemland. Dość popularna. Nie wiem czy dobra czy nie. Ważne jest żeby szkło było borokrzemowe: dla nas piwowarów znaczenie ma że stawiasz taka kolbę na gazie i gotujesz brzeczkę na starter. Nic się nie powinno stać ze szkłem przy ekstremalnych zmianach temperatur - z palnika na mróz. Nie musisz nic przelewać i ryzykować infekcji świeżych drożdży z fiolki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.