Skocz do zawartości

Jakość piwa w beczkach


gesio0

Rekomendowane odpowiedzi

A jak sobie radzą z diacetylem?

Diacetylu pozbywamy sie podczas gotowania a nie leżakowania.

Mógłbyś rozwinąć tą ciekawą teorię? :)

Jacer, wypij kawę, bo jeszcze śpisz. :P Pomyliłeś diacetyl z DMSem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, tak później myślałem, że coś nie tak. Kawę pijam, głowa trochę ciężka od koncernowego piwa.

No to musisz złożyć samokrytykę, bo słuszna Cię spotkała kara. :P

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wracając z wakacji zatrzymaliśmy się w małej knajpce. Jako że ja miałem jeszcze prowadzić to nie piłem, ale zobaczyłem że piwo u moich znajomych jest jakieś dziwne. Było mętne i to dosłownie tak jakby kawałki szmaty pływały w środku. Co ciekawe nikomu to nie przeszkadzało dopóki nie oznajmiłem że to piwo jest zepsute, a było z 10 osób które to piwo piły.

 

Keg stał w pomieszczeniu w którym było 31 °C. Pani się tłumaczyła że to niemożliwe bo przecież to piwo ma tylko 4 dni.... I jeszcze jak chcieliśmy nowe to powiedziała "czemu ja mam być stratna, przecież to nie moja wina że się zepsuło"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie piwa beczkowego. Dlaczego piwo (koncernowe) w beczce podpiętej do linii po kilku dniach się psuje? Natomiast w innym wątku o kegowaniu piwa domowego były głosy, że piwo domowe może być spijane nawet przez 4 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie piwa beczkowego. Dlaczego piwo (koncernowe) w beczce podpiętej do linii po kilku dniach się psuje? Natomiast w innym wątku o kegowaniu piwa domowego były głosy, że piwo domowe może być spijane nawet przez 4 miesiące.

Po pierwsze zwykle nie psuje się po kilku dniach. Tylko wtedy jak ktoś ma zasyfioną instalację.

Po drugie, piwo domowe w np. kegeratorze jest w całości schłodzone (beczka, przewody, itd.). W barze beczka stoi w temp. otoczenia (a może być to i 35°, czasem obok np. pieca do pizzy jeszcze więcej), a piwo jest schładzane szokowo w momencie nalewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.