Skocz do zawartości

Kolumna do piwa --> wyszynk


Mars_2000

Rekomendowane odpowiedzi

Mam temat na nadchodzące lato ?

Znajomy poprosił mnie o pomoc w instalacji takiej kolumny do piwa, jak na załączonych zdjęciach.

Tak się składa, że ma idealne miejsce, gdzie może ją na stałe zamontować (specjalnie przygotowane do tego celu - na tarasie ogrodowym obok murowanego grilla) i chciałbym przymierzyć się do tego zadania. 

Oczywiście, całą resztę sprzętu, czyli keg, butla CO2, reduktor, złączki, wężyki + konfekcja jest dopiero w planach,  ale zanim o nich, to pytanie pierwsze:

Czy da radę i czy warto czyścić i regenerować elementy kranika, czy może lepiej kupić jakiś nowy, z kompensatorem i go wstawić po prostu w miejsce obecnego.

Ja niestety, nie znam się i nie wiem czy elementy, które pokazałem na zbliżeniach, da się przywrócić do ich czasów świetności, a koszt nowego to jakieś 100 PLN z tego co widzę.

 

 

02_Kolumna_do_piwa.jpg

03_Kolumna_do_piwa.jpg

04_Kolumna_do_piwa.jpg

05_Kolumna_do_piwa.jpg

06_Kolumna_do_piwa.jpg

07_Kolumna_do_piwa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To wiem. Pytanie tylko jak uzyskać taki efekt. Mam dremela z tarczami polerskimi, więc z odświeżeniem powłoki zewnetrznej nie będzie większego problemu, ale co ze środkiem? Jak bezpiecznie pozbyć się tych ognisk korozji czy brzydkich nalotów na poszczególnych elementach? Szorować do upadłego? Moczyć w occie lub innych cieczach odkamieniających? Itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To mały update w temacie.

Kolumna już działa ?

Znajomy skompletował cały potrzebny sprzęt, włącznie z profesjonalną schładzarką przepływową i wczoraj miałem okazję degustować zimne piwo prosto z nalewaka. 

Na razie w użyciu keg z piwem z browaru Bytów, ale w niedalekiej przyszłości będzie cornellius z warzonym przeze mnie lagerem.

 

IMG-20200809-WA0000.jpg

IMG-20200809-WA0001.jpg

IMG-20200809-WA0002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 27.05.2020 o 01:05, TomeK712 napisał:

Jak najbardziej można czyścić i polerować, efekt u mnie (wybacz za niewyraźne zdjęcie) - jeden kran przed polerowaniem dla porównania

 

Czym polerowałeś? Jakiej metody/narzędzi do tego używałeś?

Mam kolumnę wraz z dwoma kranami, które chcę zregenerować.

 

Pozdrawiam

T.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.