Jump to content
FooRmaN

Powitanie i trochę o mnie.

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie! :)

 

Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim użytkownikom za tworzenie tego forum.

 

Teraz trochę o mnie.

Mam na imię Dariusz, swoją przygodę z piwem rozpocząłem w okolicach wakacji 2013 lub 2014 roku. W markecie zauważyłem piwo inne niż te, którymi dotychczas się raczyłem, a było niewiele droższe. Był to porter z okocimia. Na początku moją uwagę przykuła etykieta, dopiero potem dostrzegłem nazwę "porter", wtedy nie wiedząc jeszcze co ona oznacza, chwyciłem za butelkę rozpoczynając tym samym osobistą przygodę ze światem piwa :) Mojej reakcji na wypicie tego piwa do końca nie pamiętam, lecz pamiętam ten szok iż piwo może smakować inaczej i na szczęście ten szok zamienił się w ciekawość.

 

Nie od razu, lecz z czasem zacząłem coraz bardziej interesować się piwem. Jako że hobbystycznie (teraz również i zawodowo) jestem związany z komputerami, to najwygodniejszym medium była platforma YouTube, robiąc swoje rzeczy puszczałem sobie w tle albo na drugim monitorze vlogi Tomasza Kopyry, powoli dosłownie i w przenośni zanurzałem się coraz bardziej w świecie piwa, wtedy głównie teoretycznie, gdyż z racji miejsca zamieszkania i sytuacji finansowej, nie miałem dostępu do piw innych niż koncernowych no i krafty po prostu były dla mnie zbyt drogie.

 

Na szczęście przyszedł czas studiów w większym mieście, pierwsza praca dorywcza, pierwsze poważniejsze pieniądze i przede wszystkim ułatwiony dostęp do "innego" piwa. Zacząłem wtedy zwracać uwagę na style, co mniej więcej oznaczają i czego mogę się spodziewać po piwie. Skutkowało to oczywiście coraz większym głodem wiedzy oraz mała iskierką, była to mała chęć spróbowania własnych sił w piwowarstwie. Niestety ze względu na studenckie warunki nie mogłem podjąć się tej próby. Lata studiów mijały na odkrywaniu nowych smaków, degustacji tych samych stylów ale z różnych browarów i ogólnym zdobywaniu obycia w świecie piwa.

 

I oto jestem, trochę czasu po studiach, w własnych czterech ścianach, gdzie w końcu mam możliwości i środki aby spełnić kilkuletnie, trochę już zakurzone marzenie. Na dzień dzisiejszy jestem w trakcie oczekiwania na zakończenie fermentacji mojego pierwszego piwka z brewkita i już wiem że niedługo będę próbował swoich sił w pierwszej warce z zacieraniem.

 

Jeszcze raz witam wszystkich i pozdrawiam!

Na zdrowie!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.