Skocz do zawartości

Zatarłem pierwszą Warkę (pytanie o wydajność)


mjr92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jestem po pierwszej Warce z procesem zacierania. Piwo zrobione z 5kg słodu pilzneńskiego i 2 kg pale ale. Zatarłem w 20 litrach wody , trzymałem się schematu 40 minut w 63stopniach i 20 minut około 70.slodu wsypane do temperatury 68 stopni.po 40 minut próba jodowa niepewna, podgrzanie do 72 stopni i przerwa. Łącznie zacieralem 80 minut plus wygrzew w 78 stopniach przez 5 minut. Filtracja wężyk  oplotu ten grubszy40 cm. Leciało ciurkiem mierzyłem blg,starłem się brać poprawki na temperaturę. Skończyłem gdy blg pokazywało 2 na jednym z balingomierzy drugi pokazywał 6. Woda do wysladzania miała maks 77 stopni, wodę lałem garnkiem delikatnym strumieniem, bez zamykania zaworu. Po chmieleniu otrzymałem 23 l brzeczki nastawnej i teraz jeden balingomierz pokazywał 13-14 blg drugi 16 . Dopełnieniem woda do objętości 25 l nastepnego dnia wynik 13 blg i 16 . Drozdze zadane po 7 h jak temperatura spadała do 25 . Czy wydajność jest Ok? Czy za krótko wysladzalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co zrobić by poprawić proces zacierania? Gdzie błąd?. Starałem się nie przegrzewać zacieru.. termometr skakał z temperaturą podczas podgrzewania. Podejrzewam że to wina glowna. Jodyna się nie zabarwiła na czarno, wynik był pozytywny . Czy wina moga być balingomierze które różnią się wynikiem. Czy może za krótko wysladzalem? Chciałbym wiedzieć co zrobiłem nie tak by w przyszłości nie popełniać błędów, uczyc się , poprawiać wyniki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mjr92 napisał:

Więc co zrobić by poprawić proces zacierania? Gdzie błąd?. Starałem się nie przegrzewać zacieru.. termometr skakał z temperaturą podczas podgrzewania. Podejrzewam że to wina glowna. Jodyna się nie zabarwiła na czarno, wynik był pozytywny . Czy wina moga być balingomierze które różnią się wynikiem. Czy może za krótko wysladzalem? Chciałbym wiedzieć co zrobiłem nie tak by w przyszłości nie popełniać błędów, uczyc się , poprawiać wyniki. 

 

 

Sprawdź balingomierze na czystej wodzie i np. 10% roztworze cukru, bo któryś musi przekłamywać. Mierzyłeś gorącą próbkę, czy po wystudzeniu do 16/20°C (w zależności, jak masz wyskalowany balingomierz)?

Być może miałeś za duży przepływ brzeczki, ile trwało wysładzanie?

 

Osobna sprawa, że 25°C to zbyt wysoka temperatura do zadania drożdży (chyba, że to kveiki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mjr92 napisał:

Witam serdecznie jestem po pierwszej Warce z procesem zacierania. Piwo zrobione z 5kg słodu pilzneńskiego i 2 kg pale ale. Zatarłem w 20 litrach wody , trzymałem się schematu 40 minut w 63stopniach i 20 minut około 70.slodu wsypane do temperatury 68 stopni.po 40 minut próba jodowa niepewna, podgrzanie do 72 stopni i przerwa. Łącznie zacieralem 80 minut plus wygrzew w 78 stopniach przez 5 minut. Filtracja wężyk  oplotu ten grubszy40 cm. Leciało ciurkiem mierzyłem blg,starłem się brać poprawki na temperaturę. Skończyłem gdy blg pokazywało 2 na jednym z balingomierzy drugi pokazywał 6. Woda do wysladzania miała maks 77 stopni, wodę lałem garnkiem delikatnym strumieniem, bez zamykania zaworu. Po chmieleniu otrzymałem 23 l brzeczki nastawnej i teraz jeden balingomierz pokazywał 13-14 blg drugi 16 . Dopełnieniem woda do objętości 25 l nastepnego dnia wynik 13 blg i 16 . Drozdze zadane po 7 h jak temperatura spadała do 25 . Czy wydajność jest Ok? Czy za krótko wysladzalem?

Nie wiem kiedy warzyłeś, ale schłodz to szybko, bo nic z tego nie bedzie dobrego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbki miały maks 30 35 stopni chodziłem je . No właśnie pewnej któryś balingomierz kłamie. No to wysladzania trwało 2 godziny plus minus leciało lekkim ciurkiem minimalnie jak tylko mogłem ustawić na kraniku żeby wogole leciało. Delikatnie ciurkalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mjr92 napisał:

Fermentuje pachnie ładnie , wyłazi nawet rurką piana . W feremntatorze burza

 

Przy takiej temperaturze nie dziwota...

Na przyszłość poczytaj, w jakiej temperaturze zadawać drożdże i fermentować, będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod @x1d

Na początku nie przejmuj się wydajnością, skup się na opanowaniu samego procesu (kolejność czynności, temperatury itp.) oraz poprawności fermentacji i dopasowaniu jej do konkretnych drożdży. Przy pierwszych warkach wydajność może Ci dość mocno skakać, a z czasem ustabilizuje się na przewidywalnym poziomie. Jeśli już stabilna wydajność będzie bardzo niska, wówczas możesz się zastanawiać jak ją poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, anteks napisał:

Wydajność słaba lub tragiczna

 

Zakładając 16Blg, 25L z 7kg słodu to jest jakieś 75% wydajności (w dodatku pewnie Blg jest w rzeczywistości wyższe, bo było mierzone w 30-35 stopniach). To jest słaba wydajność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem wysladzac jak leciało 2 blg po chmieleniu wyszło 21 22 l . Tylko że jeden pokazywał coś około 16 17 a drugi 13 blg mniej więcej dodałem wody czystej do objętości 25 l . Rano pokazywał jeden 15-16 blg mniej więcej a drugi 12-13 . Mogłem nie widzieć dokładnie co do grama co pokazują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mjr92 napisał:

Skończyłem wysladzac jak leciało 2 blg po chmieleniu wyszło 21 22 l . Tylko że jeden pokazywał coś około 16 17 a drugi 13 blg mniej więcej dodałem wody czystej do objętości 25 l . Rano pokazywał jeden 15-16 blg mniej więcej a drugi 12-13 . Mogłem nie widzieć dokładnie co do grama co pokazują

 

Jeśli leciało 2blg to nie ma co dalej wysładzać, wiele już nie wyciągniesz, a możesz niepotrzebnie wypłukać taniny. Dopóki nie sprawdzisz balingomierzy (i jak gęstą brzeczkę faktycznie otrzymałeś), to ciężko powiedzieć coś o wydajności. Jeśli miałeś 25l 16°blg, to jest w porządku, jeśli 12° - wtedy faktycznie słabo.

 

Na przyszłość - jest tu opcja "edytuj", nie pisz postu pod postem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rolnik Sam w Dolinie napisał:

Mi wychodzi najwyżej 60%, a przy 15blg 56%. Jak Ci wyszło 75%?

 

Jakub

 

Mam napisany własny kalkulator, którego używam od lat więc wiem że liczy dobrze, ale dla pewności sprawdziłem jeszcze na https://www.brewersfriend.com/allgrain-ogfg/

brewersfriend.thumb.png.1adf46556bbb9d71fcb5449093a23fc5.png

 

A tobie jak wyszło 60%?

Edytowane przez dirk gently
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, czyli nie odliczasz ze 20 procent masy slodu to luska. Jak tak liczysz to faktycznie tyle wychodzi (pomijam te 1.05 które nie wiem skąd się wzielo), tylko ze wtedy 60procent to nie jest slaba wydajność, bo najwyzsza teoretycznie mozliwa to  80

 

Edytowane przez dirk gently
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność bez zbytniej spiny uwzględniając 100% słodu (z łuską) można mieć na poziomie 59-65% i jak to się utrzymuje przez cały czas to rewelacja. Uwzględniając tylko 80% słodu (odliczając łuskę) to wydajność wtedy wychodzi około 74-81% - liczę obydwoma sposobami dla każdej warki, korzystając z wzoru z wiki.piwo.org, ale zwykle patrzę się na całkowitą uwzględniającą łuskę. Warto prowadzić dłuższą statystykę, bo wiadomo później czy wprowadzone zmiany pozytywnie wpływały na nasze piwa i proces warzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, gr000by napisał:

Wydajność bez zbytniej spiny uwzględniając 100% słodu (z łuską) można mieć na poziomie 59-65% i jak to się utrzymuje przez cały czas to rewelacja.

 

Pełna zgoda, a tu kolega to osiągnął za pierwszym razem, przynajmniej wg. jednego z balingometrów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mjr92 napisał:

 Czy za krótko wysladzalem?

Jak chcesz poprawić wydajność to wysładzać musisz wolniej (tak z 0,7 l/min). Woda wypłukuje cukry z zacieru. Im szybciej przeleci przez filtrat tym więcej cukrów zostanie i tym szybciej zakończysz wysładzanie w wynikiem 2blg na końcu. Woda po prostu przeleci przez złoże nie zabierając ze sobą zbyt wiele cukrów. 

Wydajnością możesz się przejmować ale nic na siłę. Spróbuj następnym razem wysładzać wolniej. Poczekaj aż złożę się ułoży. Licząc po amerykańsku, wysladzając na sraczwężu powinieneś mieć tak ok 85% wydajności. 

Edytowane przez anatom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.