Skocz do zawartości

Milk Stout - prośba o weryfikację zasypu


godal07

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Zamierzam uwarzyć swojego pierwszego milk stouta. Jednak jestem jeszcze raczkującym piwowarem, w związku z czym prosiłbym Was o weryfikację poniższego zasypu (planowany na 20l). Czy jeśli wrzucę prażony jęczmień i słód barwiący na ostatnie 5-10 minut zacierania to nie wyjdzie zbyt mocna paloność? Nie chciałbym, aby była ona zbyt intensywna, wychodząc na pierwszy plan.

 

  • Pale Ale - 3,5kg
  • Strzegom karmelowy 150EBC - 0,8kg
  • Pszeniczny - 0,5kg
  • Płatki owsiane - 0,5kg
  • Prażony jęczmień - 0,25kg
  • Barwiący - 0,25kg

 

+ Laktoza - 0,6kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, godal07 napisał:

Czołem!

Zamierzam uwarzyć swojego pierwszego milk stouta. Jednak jestem jeszcze raczkującym piwowarem, w związku z czym prosiłbym Was o weryfikację poniższego zasypu (planowany na 20l). Czy jeśli wrzucę prażony jęczmień i słód barwiący na ostatnie 5-10 minut zacierania to nie wyjdzie zbyt mocna paloność? Nie chciałbym, aby była ona zbyt intensywna, wychodząc na pierwszy plan.

 

  • Pale Ale - 3,5kg
  • Strzegom karmelowy 150EBC - 0,8kg
  • Pszeniczny - 0,5kg
  • Płatki owsiane - 0,5kg
  • Prażony jęczmień - 0,25kg
  • Barwiący - 0,25kg

 

+ Laktoza - 0,6kg

 

Osobiście wrzucałbym od początku, w końcu to ma być stout. Do tego masz laktozę i płatki, które wygładzą to piwo. Ale jeśli chcesz mieć niższą paloność, to oczywiście można wrzucić na koniec zacierania, albo i na sam wygrzew.

Zastanowiłbym się też, czy nie zmniejszyć ilości karmelu - z laktozą może wyjść lekko ulepowate.

Jakie drożdże i temperaturę fermentacji przewidujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, punix napisał:

 

Osobiście wrzucałbym od początku, w końcu to ma być stout. Do tego masz laktozę i płatki, które wygładzą to piwo. Ale jeśli chcesz mieć niższą paloność, to oczywiście można wrzucić na koniec zacierania, albo i na sam wygrzew.

Zastanowiłbym się też, czy nie zmniejszyć ilości karmelu - z laktozą może wyjść lekko ulepowate.

Jakie drożdże i temperaturę fermentacji przewidujesz?

Dzięki za uwagi!

Do ilu byś zmniejszył karmel? 0,5-0,6kg byłoby ok?

Drożdże suchary, S-04. Co do temperatury to operuję jedynie styropianową lodówką, więc temperatury mogą się nieznacznie wahać, ale planuję zacząć fermentację w 17 i stopniowo podnosić do 20.

 

Godzinę temu, Juniorek napisał:

Wywal słód barwiący i zastąp go czekoladowym jasnym, super robote w moich odczuciach robi pale chocolate od fawcetta ;) 

Właśnie widziałem sporo pozytywnych opinii nt. pale chocolate, jednak sklep, w którym chciałem się zaopatrzyć mam pod ręką, ale oferuje praktycznie tylko viking malt i cały powyższy zasyp miałbym dostępny, natomiast pale chocolate musiałbym zamówić oddzielnie, płacąc dodatkowo za przesyłkę ? więc już go sobie odpuściłem

Edytowane przez godal07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, godal07 napisał:

Dzięki za uwagi!

Do ilu byś zmniejszył karmel? 0,5-0,6kg byłoby ok?

Drożdże suchary, S-04. Co do temperatury to operuję jedynie styropianową lodówką, więc temperatury mogą się nieznacznie wahać, ale planuję zacząć fermentację w 17 i stopniowo podnosić do 20.

 

Właśnie widziałem sporo pozytywnych opinii nt. pale chocolate, jednak sklep, w którym chciałem się zaopatrzyć mam pod ręką, ale oferuje praktycznie tylko viking malt i cały powyższy zasyp miałbym dostępny, natomiast pale chocolate musiałbym zamówić oddzielnie, płacąc dodatkowo za przesyłkę ?

 

Osobiście w ogóle bym nie dawał, ale oczywiście każdy stawia na inny efekt ;) Celowałbym w okolice 5-10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Juniorek napisał:

Od biedy daj czekoladowy jasny z Vikinga ;) 

A czy jeśli wymienię barwiący na jasny czekoladowy to nie stracę za mocno na barwie? Brewness podpowiada, że spadnie ona w okolice 25 SRM, choć nie wiem na ile mu ufać.

 

2 godziny temu, punix napisał:

 

Osobiście w ogóle bym nie dawał, ale oczywiście każdy stawia na inny efekt ;) Celowałbym w okolice 5-10%.

Ok, zmniejszę do 0,5kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.