Skocz do zawartości

Wybór automatu do warzenia


kaliszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od pewnego czasu zastanwiam się nad kupnem automatycznego kotła , głównie dlatego że jest dużo wygodniejszy i szybciej się z tym uwinę. Na internecie pełno jest automatów ale mnie zainteresował szczególnie jeden a mianowicie COOBRA CRAFTBREWER CB3 , pytanie czy jest warty swojej ceny ? Czy może poszukać czegoś innego ? Jeżeli okaże się że coobra jest dobra to czym różni sie wersja zwykła od PRO ? Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, INTseed napisał:

Szybciej to znaczy ile h?
Browar Gdynia na youtubie kupił ostatnio taki sprzęt. Zobacz ostatnie filmiki. Nie pamiętam jakiej firmy.

Ludzie na forum piszą że od zaczęcia do przelania do fermentatora upływa 3.5-4h . U mnie ten czas to spokojnie 2 razy tyle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie ten czas ludzie liczą ? Jedni od wsypania słodów, inni od wykonania pierwszej czynności związanej z warzeniem w danym dniu. Ostatnia czynność to dla jednych koniec chłodzenia, dla innych umycie garów i podłogi. 

Czasu zacierania, podgrzewania zacieru, gotowania i chłodzenia nie przeskoczysz. Wszędzie trwa tyle samo, mniej więcej, czasu. Pytanie jak przygotowujesz wodę do wysladzania i wysladzasz, tu można trochę zaoszczędzić. Jeśli w ogóle nie wysladzasz (zacieranie w worku) to tu można najwięcej zaoszczędzić czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak sobie przygotuję, tzn ześrutuję, słód dzień wcześniej to od rozpoczęcia procedury czyli uruchomienia warki na programatorze, wlania wody, włączenia grzania itd, aż do schowania umytego kociołka trwa min 4h. Oczywiście biorąc pod uwagę zacieranie i gotowanie po 60 minut. Jak wydłużasz przerwy albo gotujesz 90 minut to już ten czas wzrasta.

 

Z tego co mi się o oczy obiło to lepsza jest Cobra CB5. Ja mam GF i jestem bardzo zadowolony. W porównaniu do kadzi z kega i filtracji na oplocie w fermentorze oszczędzam ok 2 godzin czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, anatom napisał:

Różnie ten czas ludzie liczą ? Jedni od wsypania słodów, inni od wykonania pierwszej czynności związanej z warzeniem w danym dniu. Ostatnia czynność to dla jednych koniec chłodzenia, dla innych umycie garów i podłogi. 

Czasu zacierania, podgrzewania zacieru, gotowania i chłodzenia nie przeskoczysz. Wszędzie trwa tyle samo, mniej więcej, czasu. Pytanie jak przygotowujesz wodę do wysladzania i wysladzasz, tu można trochę zaoszczędzić. Jeśli w ogóle nie wysladzasz (zacieranie w worku) to tu można najwięcej zaoszczędzić czasu.

Hah oczywiście że czasu na poszczególne czynności nie zaoszczędzę , ale np już wysładzanie i chłodzenie trwa krócej , nie mowiąc o tym że nie musisz też przy tym cały czas stać i nie masz całej kuchni zawalonej.. tutaj głównie o to mi chodzi :D

2 godziny temu, nike21 napisał:

Ja jak sobie przygotuję, tzn ześrutuję, słód dzień wcześniej to od rozpoczęcia procedury czyli uruchomienia warki na programatorze, wlania wody, włączenia grzania itd, aż do schowania umytego kociołka trwa min 4h. Oczywiście biorąc pod uwagę zacieranie i gotowanie po 60 minut. Jak wydłużasz przerwy albo gotujesz 90 minut to już ten czas wzrasta.

 

Z tego co mi się o oczy obiło to lepsza jest Cobra CB5. Ja mam GF i jestem bardzo zadowolony. W porównaniu do kadzi z kega i filtracji na oplocie w fermentorze oszczędzam ok 2 godzin czasu.

A czemu ta Cobra CB5 jest lepsza ? Nie chodzi tu czasem tylko o to że ma 50 litrów pojemności ? Plus widzę że niby lepsza grzałka ale to raczej normalne biorąc pod uwagę większą ilość piwka :D

Edytowane przez kaliszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kaliszka napisał:

A czemu ta Cobra CB5 jest lepsza ? Nie chodzi tu czasem tylko o to że ma 50 litrów pojemności ? Plus widzę że niby lepsza grzałka ale to raczej normalne biorąc pod uwagę większą ilość piwka :D

 

Magnetyczna pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale CB3 czy oneconcept tez mają pompę magnetyczną.

@kaliszka - jeśli masz czas to poszukaj, popoluj - na portalu aukcyjnym znajdziesz jakąś fajną okazję. Za kocioł oneconcept (jakis klon coobra) 30l dałem 700zł niecały rok temu, a 2 tygodnie temu poszedł taki sam za 760zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.