Skocz do zawartości

Piwo z jęczmienia zacieranego enzymami...


Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się, że dostaniesz odpowiedź - zwróć sprzedawcy ;)

 

Enzymy są w słodzie, dodatkowe są zbędne.

Też kiedyś o tym myślałem, ale okazuje się że najtańsze słody są niewiele droższe (o ile wogóle)

od ziarna niesłodowanego więc po co kombinować?

 

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Wytłumaczę skąd u mnie taki pomysł. Zacząłem zabawę z kociołkiem Royal Catering 40. Dając 3,5 litra wody na kilogram słodu otrzymałem straszną gęstwinę. Jak bym dał więcej wody to zostało by za mało do wysładzania. I tak sobie wykombinowałem (chyba kiepsko), że zmniejszę ilość ziarna a dodam enzym. Chyba lepszym pomysłem będzie nawilżenie ziarna przed śrutowaniem  (cała łuska), żeby zwiększyć przepływ.

Edytowane przez Jedrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jedrek napisał:

Masz rację. Wytłumaczę skąd u mnie taki pomysł. Zaczołem zabawę z kociołkiem Royal Catering 40. Dając 3,5 litra wody na kilogram słodu otrzymałem straszną gęstwinę. Jak bym dał więcej wody to zostało by za mało do wysładzania. I tak sobie wykombinowałem (chyba kiepsko), że zmniejszę ilość ziarna a dodam enzym. Chyba lepszym pomysłem będzie nawilżenie ziarna przed śrutowaniem  (cała łuska), żeby zwiększyć przepływ.

U mnie w royalu na samej pszenicy nie ma problemów, pod warunkiem że nie przekraczasz 6kg zasypu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Nazwa użytkownika napisał:

Stosunek słodu do wody 1:2 to beton jest konkretny, ale przy 1:3,5?

Konkretnie to o co chodzi?

W royalu między dnem kosza a dnem kociołka jest 7,5 cm wody (pusta przestrzeń). Tak, że w koszu jest dość gęsto. Zacierać można tylko z pompą.

(A chodzi o enzymy)

Edytowane przez Jedrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oryginalnym FD jakoś szło. Drugą warkę (irish red ale) zrobiłem na nowym (z podłużnymi nacięciami) FD i muliło. Tak, że podejrzewam, że to tu jest ukryty problem. I wydajność zmalała.

Edytowane przez Jedrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.