Skocz do zawartości

Zmętnienie warki w czasie chmielenia


ceemte

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i Koleżanki,

 

od ostatniego warzenia zastanawiam się, co poszło nie tak przy ostatniej warce ale jakoś nie mogę nic wymyślić. Otóż wszystko było w porządku aż do chmielenia. Przy chłodzeniu chłodnicą zanurzeniową stwierdziłem, że warka bardzo wyraźnie zmętniała w stosunku do klarowności po filtracji. Osadów białkowych też wytrąciło się mniej niż zwykle. Myślałem, że wyklaruje się nieco po fermentacji ale już 2 tygodnie i zmian żadnych. Skład to 100% słod pale ale. Kolor - jakby do piwa dolać mleka. Czy znacie jakieś czynniki, które mogą wywołać taki efekt? Warzyłem tak jak zwykle, przy użyciu tych samych sprzętów. Czy stary słód może tak się zachowywać? Ten worek już chyba z rok miał... Jeśli chodzi o smak to szału nie ma ale jest pijalne. Jeszcze spróbuję żelatyny ale nie mam wielkich nadziei...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie często przy Pale malt nie dochodzi wyraźnego przełomu co skutkuje zmętnieniem warki, jeśli piwo nie wyklaruje się po cichej staram sie już wtedy wyklarować piwo żelatyną lub karukiem.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Masz możliwość schłodzenia warki? Nie piszesz na jakich drożdżach fermentowałeś ale jak na górnych, to kilka dni w niskiej tem. powinno przyspieszyć klarowanie. A jak nie pomoże to żelatyna, ale ostatnio Zbynek pisał że lepsze efekty są faktycznie po schłodzeniu warki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Masz możliwość schłodzenia warki? Nie piszesz na jakich drożdżach fermentowałeś ale jak na górnych, to kilka dni w niskiej tem. powinno przyspieszyć klarowanie. (...)

Racja. Wczoraj po napisaniu posta odlalem 3 litry i wstawilem do lodowki. Dzisiaj rano wyraznie ciecz sie rozdzielila - polowa jest metna jak wczoraj, a polowa juz w miare przyzwoita. Problem w tym, ze az polowa jest dalej metna. Czy wysoka temperatura, jaka panowala ostatnio, mogla spowodowac takie ogromne namnozenie drozdzy, ze wypelnily dokladnie cala warke i nawet nie kwapia sie do opadniecia? Drozdze to plynne Kolsch wyeast, III generacja.

 

Reszta warki spoczywa teraz w baniaku po wodzie 20l. Potraktuje dzisiaj zelatyna, jesli uda mi sie kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

trochę późno ale w końcu zebrałem się aby wrzucić fotorelację. Może komuś się przyda/zachęci do eksperymentów z klarowaniem. Ja byłem zmuszony, ponieważ po burzliwej mój produkt bardziej brzypominał brudne mleko niż piwo... Dzięki mojej wyrozumiałej żonie możliwe było umieszczenie całego fermentora w lodówce na 2 tygodnie i piwko zostało uratowane! :cool:

 

klar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.