Jump to content
Sign in to follow this  
Pierre Celis

[Kraftmagia]Puby i restauracje odmrożone od poniedziałku

Recommended Posts

Od poniedziałku 18 maja 2020 roku ponownie będzie można odwiedzać lokale gastronomiczne: puby, restauracje, czy kawiarnie. To efekt poluzowania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

Dwa miesiące bez piwa w pubie

Stan zagrożenia epidemiologicznego został wprowadzony przez rząd od 15 marca 2020 roku. Od tego momentu zamknięte były granice państwa, lokale gastronomiczne i część sklepów w galeriach handlowych. Nieczynne pozostawały też miejsca, w których istniało ryzyko bliskiego kontaktu wielu osób: imprezy masowe i sportowe, kluby fitness, baseny, salony fryzjerskie i kosmetyczne, kluby muzyczne itp.

Nie były to łatwe dwa miesiące. Zbadano, czego najbardziej brakuje nam po tak długim okresie izolacji. Jak donosi Rzeczpospolita, Polacy chcą by w pierwszej kolejności przywrócono usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Na dalszych miejscach znalazły się prywatna opieka medyczna, żłobki i przedszkola, oraz właśnie restauracji i barów.

Szczególne środki ostrożności

Na szczęście zarówno fryzjerzy jak i restauratorzy wreszcie mogą odetchnąć z ulgą. Od poniedziałku mogą otworzyć drzwi dla swoich klientów.

Nie znaczy to jednak, że wszystko wraca do stanu pełnej normalności. Zarówno usługi kosmetyczne jak i lokale gastronomiczne będą musiały spełniać dodatkowe normy. W przypadku pubów i restauracji głównym wymogiem będzie ograniczenie liczby osób wewnątrz.

Co to oznacza? Że możemy (przynajmniej chwilowo) zapomnieć o kolejce przy barze. Ilość osób, która będzie mogła się znajdować w środku będzie zależna od wielkości pomieszczenia. Założenia sanitarne mówią o min. 4 m2 przypadających na 1 klienta. Dodatkowo, stoliki muszą być od siebie oddalone o 2 metry lub oddzielone przegrodą. Będzie obowiązywać także obsługa kelnerska. Oczywiście standardy sanitarne takie jak maseczki, rękawiczki i dezynfekcja pozostają aktualne.

Jak pić piwo przez maseczkę?

Na szczęście wątpliwości co do tego obowiązku zostały ostatecznie wyjaśnione. Nie, nie trzeba mieć maseczki na suwak pośrodku, ani z dziurą na słomkę. Przy stoliku w restauracji czy pubie można zdjąć maseczkę.

Już jutro przekonamy się, jak bardzo jesteśmy spragnieni jedzenia poza domem i zimnego piwa prosto z nalewaka. Na tych, którzy odważą się ruszyć w miasto – czekają atrakcje. Na przykład w lokalach Drugiego Dna w Warszawie cena piwa będzie obniżona o połowę.

Zatem – do zobaczenia przy piwie!

The post Puby i restauracje odmrożone od poniedziałku appeared first on Kraftmagia.

Przeczytaj cały wpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.