Skocz do zawartości

Jasne pszeniczne infekcja(?)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to moja pierwsza warka, minął tydzień, więc za chwilę będę kończył fermentacje burzliwą.

Dzisiaj spróbowałem piwa i jest kwaśne i dosyć gorzkie. Czy to infekcja? załączam zdjęcie. Dodam że na dnie zebrał się duży osad

IMG_20200514_191904.thumb.jpg.86f745485233247c32e81942e3ab3680.jpg

Edytowane przez Barycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Barycz napisał:

wiadro 15l ok 7l piwa

najbardziej dziwi mnie ta kwaśność i gorycz, to normalne?

 

Na przyszłość - jest osobny temat do pytań o infekcję.

 

Edytowane przez punix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Barycz napisał:

wiadro 15l ok 7l piwa

najbardziej dziwi mnie ta kwaśność i gorycz, to normalne?

Na przyszłośc dodawaj infekcję do 

 

 

Po to to jest stworzone i tam nalezy to wrzucać, odpowiedź też dostaneisz dośc szybko. Z piwem wszystko okej, to resztki drożdzy oraz piana z fermentacji. Nie otwieraj wieka, daj dofermentować, piwo nie zawsze na tym etapie ma aromat jakiego oczekujemy. 

Na dnie to drożdze, które skonczyły swoja prace i są w stanie "uspienia". Polecam poczytac wiki na początek, wszystkich podstaw dowiesz się tam od ręki. 
Daj drożdzom dofermentować i podawaj kolejnym razem więcej informacji. Jeśli chodzi o goryczkę to podaj chmielenie. Warto podać BLG początkowe i aktualne, temperature zacierania, fermentacji (brzeczki nie otoczenia) etc

Edytowane przez Suchejroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, punix napisał:

 

Na przyszłość - jest osobny temat do pytań o infekcję.

 

 

9 minut temu, Suchejroo napisał:

Na przyszłośc dodawaj infekcję do 

 

 

Po to to jest stworzone i tam nalezy to wrzucać, odpowiedź też dostaneisz dośc szybko. Z piwem wszystko okej, to resztki drożdzy oraz piana z fermentacji. Nie otwieraj wieka, daj dofermentować, piwo nie zawsze na tym etapie ma aromat jakiego oczekujemy. 

Na dnie to drożdze, które skonczyły swoja prace i są w stanie "uspienia". Polecam poczytac wiki na początek, wszystkich podstaw dowiesz się tam od ręki. 
Daj drożdzom dofermentować i podawaj kolejnym razem więcej informacji. Jeśli chodzi o goryczkę to podaj chmielenie. Warto podać BLG początkowe i aktualne, temperature zacierania, fermentacji (brzeczki nie otoczenia) etc

Pisałem z telefonu, nie było opcji dodania tematu do Infekcji. Całe Wiki już za mną, ale nie wszytko można tam znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Barycz napisał:

minął tydzień, więc za chwilę będę kończył fermentacje burzliwą

Drożdże będą kończyć :) A tak poważnie to zostaw piwo jeszcze na drugie tyle w fermentorze, żeby drożdże mogły po sobie posprzątać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rkkr napisał:

Drożdże będą kończyć :) A tak poważnie to zostaw piwo jeszcze na drugie tyle w fermentorze, żeby drożdże mogły po sobie posprzątać...

 

27 minut temu, sredstvom napisał:

A nawet i na trzecie tyle - na pewno nie zawadzi ?

Dalej na fermentacji burzliwej, czy już przelać na cichą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Barycz napisał:

Dzisiaj spróbowałem piwa i jest kwaśne i dosyć gorzkie. Czy to infekcja? załączam zdjęcie. Dodam że na dnie zebrał się duży osad

 

Będziesz tak zaglądał, to się w końcu doprosisz jakiejś infekcji :P  Ja zamykam fermentor na 3 tyg i sobie stoi, dbam tylko żeby temp była cały czas odpowiednia. Pomyśl w ten sposób: po 3 tyg nie zaglądania otwierasz wiadro, i 50/50 albo jest kwas, albo jest wszystko ok. Zaglądając tylko zwiększasz szanse na infekcje. Jeżeli natomiast nie zaglądasz, a infekcja i tak się stała, no to już nic nie poradzisz, widocznie tak miało być i do zakażenia doszło jeszcze przez zamknięciem wiadra po zadaniu drożdży. W ten sposób jesteś w stanie jako tak dojść do tego co poszło nie tak, może sprzęt niedomyty, może co innego. Przy zaglądaniu to już wtedy sobie możesz gdybać, bo infekcja mogła się zadziać wcześniej, ale równie dobrze sam mogłeś do niej niechcący doprowadzić. Więcej cierpliwości ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.