Skocz do zawartości

Ala cydr z kwiatów czarnego bzu


Ziaro3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! 

Czy ktoś z was może robił ala cydr z kwiatów czarnego bzu ? Jeśli ktoś miał coś z tym tematem wspólnego to proszę o jakieś rady, może przepis . Chciałbym bardzo zrobic i mam pewien zamysł Ale może ktoś ma doświadczenie z tym produktem i coś podpowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Ziaro3 napisał:

Tak, właśnie napisałem o kwiatach czarnego bzu, nie wiem skąd wziąłeś sok. I nie napisałem "cydr" tylko "ala cydr" ponieważ wiem z czego się robi cydr.  Nic nie wznoszący post.

Sok wziąłem ze sklepu jeśli o to pytasz i opisałem swoje wrażenia :). Jeśli nie chcesz otrzymywać odpowiedzi to po co zadajesz pytania?

 

25 minut temu, Ziaro3 napisał:

Proszę o czytanie ze zrozumieniem.

Życzę tego samego.

Druga sprawa to taka, że jak już tak się zachowujesz to ja też, tak chcę, a co? Forum owe proszę pana dotyczy piw, jak sama nazwa wskazuje, a nie robienia cydrów, które nie są cydrami tylko... no właśnie, czym? winem? nalewką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania były inne proszę Pana  ;) Forum dotyczy piw, wiem. Jak się nazywa temat ? Bądź dział w jakim został dodany post? :) A odpowiedź na moje pytanie :

W dniu 14.05.2020 o 18:03, Ziaro3 napisał:

Czy ktoś z was może robił ala cydr z kwiatów czarnego bzu ? 

Była

20 godzin temu, Nazwa użytkownika napisał:

Kiedyś dodalem do cydru sok z owocu czarnego bzu i to nie mój gust smakowy. 

Jak już tak bardzo chcesz to dałbym same kwiaty do fermentacji.

Widzisz juz brak sensu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda Wam czasu na bezsensowne targanie się po uszach?

W dniu 14.05.2020 o 18:03, Ziaro3 napisał:

Witam ! 

Czy ktoś z was może robił ala cydr z kwiatów czarnego bzu ?

 

Pytanie chyba trochę nieprecyzyjnie postawione? Jak mamy je rozumieć? Co prawda trudno sobie wyobrazić zrobienie cydru z kwiatów czarnego bzu, to jednak technika idzie do przodu i być może da się.

Zakładam, że chciałbyś zrobić cydr aromatyzowany kwiatami czarnego bzu. Czy tak?

 

Nie mam doświadczenia w robieniu cydru, ale kiedyś zrobiłem Ale'a aromatyzowanego tymi kwiatami. Wyszedł bardzo smaczny, bo zarówno w aromacie jak i w smaku czuło się specyficzny zapach/aromat tych kwiatów. Na 20 l warkę dodałem ok. 30 baldachów na ostatnie 10 minut gotowania brzeczki.

Robiłem też Ale'a z dodatkiem syropu z tych kwiatów i to nie było to. Podobnie jak kolega @Nazwa użytkownika uważam, że nie tędy droga.

 

 

PS. Piłem też dobry cydr z dodatkiem syropu z tych kwiatów - pycha. Mówię oczywiście o dodaniu syropu na etapie serwowania napoju.

 

Edytowane przez andy1856
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zalać pewną ilość kwiatów wrzatkiem I doslodzic do około 12 blg i heja . Wydaje mi sie ze mogłoby coś z tego być. Skoro robi się wino to czemu by ala cydr nie wyszedł? Ale tak jak piszesz najlepszym pomysłem byłoby dodać go do aromatu np do brzeczki .

Edytowane przez Ziaro3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.