Skocz do zawartości

Jaki kociołek/garnek do piwka?


ByKuuu

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, ByKuuu napisał:

Witam, uwarzyłem z kolegą jak na razie 3 warki z Brewkitu, więc dopiero zaczynamy. 
Chcielibyśmy uwarzyć takie "prawdziwsze" piwko, i szukamy kotła 40 litrów, jesteśmy z ŁODZI. 
Znalazłem coś takiego: |
https://allegro.pl/oferta/kociolek-garnek-ocynk-40-l-polski-produkt-9193091258 
Co sądzicie ?
Pozdro ;)

 

Blacha ocynkowana zdecydowanie się nie nadaje.

Najtańsza wersja to emalia, coś w granicy 130-150zł, droższa opcja to garnek ze stali nierdzewnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, punix napisał:

 

Blacha ocynkowana zdecydowanie się nie nadaje.

Najtańsza wersja to emalia, coś w granicy 130-150zł, droższa opcja to garnek ze stali nierdzewnej.

 Okej dzięki wielkie za pomoc, jeszcze pozwolę sobie zadać jedno pytanie 
Na czwartą warkę polecałbyś: "Z zacieraniem" czy raczej z ekstraktami ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ByKuuu napisał:

Chłopaki, absolutne minimum dla was godne polecenia to jest to (cena też do przełknięcia):

https://allegro.pl/oferta/garnek-emaliowany-emalia-indukcja-40l-olkusz-8177003738

Sam zaczynałem od emalii, nadal ją mam i nadal używam ;) 

Jak kiedyś byście chcieli przejść na lepszą jakość to polecam to:

https://allegro.pl/oferta/garnek-40-l-z-pokrywa-gastronomiczny-indukcja-gaz-8969745075

Choć to jest subiektywne. Dla mnie jeśli chodzi o zacieranie to nie ma różnicy, czy emalia, czy nierdzewka. Nierdzewkę można kupić myśląc przyszłościowo. Na początku możecie w niej zacierać i gotować. Ja kupiłem nierdzewkę typowo do gotowania, wspawałem mufę i wkręcam w nią grzałkę 3,4 kW. Kupując nierdzewkę, zawsze możecie w przyszłości przerobić ją na inny system, np. recyrkulacyjny, itp.

 

10 godzin temu, ByKuuu napisał:

Na czwartą warkę polecałbyś: "Z zacieraniem" czy raczej z ekstraktami ?

Spróbujcie sił w zacieraniu ;)  Sam też z brewkitów przeszedłem na zacieranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zacierać możesz na początek "po angielsku", w dwóch wiadrach-fermentorach, z czego jedno z podziurawionym dnem a drugie z kranem, które ma wiele zastosowań. Tylko trzeba ten kran nisko wkręcić więc nie kupuj z gotowym otworem. Owijasz kocem i działa. Jeśli kiedyś przejdziesz na ciekawszy sprzęt do zacierania, to fermentor z kranem zachowuje wszystkie użyteczne role a ten z dziurawym dnem też jeszcze wykorzystasz.

 

Warzyć na początek możesz małe warki. Kumpel do dzisiaj robi po 10l - poeksperymentuje ze stylami a w ciasnym mieszkaniu nie trzyma wielkich garów tylko z żoną kupili nieco większy (13l?) do rosołu i do wszystkiego. Taki gar zawsze warto mieć, od razu nierdzewny.

 

Dowolny gar emaliowany lub nierdzewny o wystarczającej pojemności będzie dobry. Jak chcesz tanio, to przejrzyj złomowisko. Sporo emaliowanego sprzętu tam trafia, często nieobitego, bo ktoś wymienił na nierdzewkę lub emalia straciła pierwotną ładność. Nie szedłbym w zakup nowego gara emaliowanego. Jak się przekonasz do pełnoprocesowego warzenia to emalia będzie Cię ograniczać, a jeśli stracisz zapał to zostaniesz z wielkim i delikatnym garem.

Nierdzewny jest uniwersalny, może służyć potem do wszystkiego, nie tylko do piwa. W mojej kadzi zaciernej w domu, brat parzy wędliny. Nierdzewkę łatwiej czyścić, można ją traktować ługiem  nawet wykorzstać jako komorę do traktowania ługiem pozostałego sprzętu. Da się też wspawać spust czy zaczepy na hopspider.

 

O wyborze gara nierdzewnego jest długi, stary i często odwiedzany wątek na forum.
 

Na ekstrakty przeszedłem teraz na rok, bo półtora miesiąca w ładowni statku mogłoby się okazać zabójcze dla słodu. Ekstrakty są fajne bo szybkie, warzenie dla 20-30 osób jest "ogarniable" w normalnych garach. Ostatnie 30 warek na nich zrobiłem i jescze pół roku musze na nich polegać. Ale to tak naprawdę "niechmielony brewkit".  Nie masz wpływu na fermentowalność. Nie da się z nich zrobić piw jasnych, wszystkie siłą rzeczy są trochę jak po dekokcji. Jak chcesz użyć słodów specjalnych to i tak paprzesz się z ziarnem czyli prawie jak pełny proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.