Skocz do zawartości

Remont kuchni: najlepsza opcja do warzenia


tortoise

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

w niedalekiej przyszłości będę robił remont kuchni, a co za tym idzie będę wymieniał płytę ceramiczna na indukcyjną. W związku z tym zacząłem się zastanawiać nad przyszłością mojej kariery piwowarskiej. Chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia i opinie o każdym z zaproponowanych przeze mnie scenariuszy tak, żeby i piwa sobie nawarzyć, i od kobiety po głowie nie zebrać za zniszczenie płyty. Oczywiście inne rozwiązania mile widziane :)

 

1. Zakup garnka do kuchenki indukcyjnej. O ile jestem spokojny o wytrzymałość płyty dla małych warek (do 15 litrów), o tyle nie wiem jak płyta może się zachować przy warzeniu większych warek (do 25 litrów).

Na jakie parametry powinienem zwrócić uwagę, żeby mieć pewność (lub niemal pewność), że płyta się nie uszkodzi pod obciążeniem? 

Garnek z jakiego materiału najlepiej na indukcję? Różne opinie czytam na forum, a nie chciałbym bezsensownie wydawać pieniędzy.

 

2. Rezygnacja z używania płyty i przejście na grzałki elektryczne. O ile do gotowania może to być dobra opcja, to nie jestem pewien co do zacierania. Czy taki sposób podgrzania może zdać egzamin? Jeśli tak, to ile grzałek i jaka moc powinny być wystarczające? 

 

Niestety nie mam możliwości przejść na rozwiązania korzystające z gazu, dlatego to od razu odrzucam.

 

Pozdrawiam,

Mateusz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad gotowym automatem. Ja mam teraz takie przemyślenia. Może zamiast garów, indukcji. Szukania rozwiązać craftbeerpi lub innych gadżetów odrazu coś gotowego.

Ja zmieniłem gaz na indukcje wolnostojaca, teraz kombinuje do niej sterownik. Później pompa i drugi gar albo kosz zacierny. Za rok może będzie. Ludzie dłubac I pytać o głupoty związane z piwowarstwem ale tak już dawno miałbym gotowy gar

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tortoise napisał:

O ile jestem spokojny o wytrzymałość płyty dla małych warek (do 15 litrów), o tyle nie wiem jak płyta może się zachować przy warzeniu większych warek (do 25 litrów).

Ja od początku warzę na indukcji. Mój max to ok 33l w garnku. Ważne żeby nie przesuwać garnka po płycie w momencie jak już masz w nim wodę/brzeczke...

Kuchenka to Bosh, modelu w tej chwili nie pamiętam ale mogę sprawdzić w razie czego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tortoise napisał:

Cześć,

 

w niedalekiej przyszłości będę robił remont kuchni, a co za tym idzie będę wymieniał płytę ceramiczna na indukcyjną. W związku z tym zacząłem się zastanawiać nad przyszłością mojej kariery piwowarskiej.

 

A nie chcesz warzyć na osobnym palniku? Na płycie kuchennej nie wprowadzisz żadnej automatyzacji
typu stabilizacja temperatury no i będziesz walczył z rodziną o możliwość gotowania :)

 

Osobna płytka elektryczna, regulator temperatury, mieszalnik i robota robi się bardzo komfortowa.

 

Ja też teraz będę urządzał kuchnię i daję płytę gazową z palnikiem pod wok mocy 4kW -
będę mógł szybciej podgrzać sobie wstępnie wodę w garze a potem po prostu przestawię na
elektryczną z regulatorem. Albo zagrzeję wodę i przeleję do lodówki... Grzanie gazem tańsze
a moc 4kW napewno przyspieszy proces rozgrzewanie dość znacznie.

 

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rkkr napisał:

Ja od początku warzę na indukcji. Mój max to ok 33l w garnku. Ważne żeby nie przesuwać garnka po płycie w momencie jak już masz w nim wodę/brzeczke...

Kuchenka to Bosh, modelu w tej chwili nie pamiętam ale mogę sprawdzić w razie czego :)

 

Poproszę o sprawdzenie modelu, wiedziałbym czego mniej więcej szukać. Dziękuję! :) 

 

 

22 godziny temu, lukaschels napisał:

Zastanów się nad gotowym automatem. Ja mam teraz takie przemyślenia. Może zamiast garów, indukcji. Szukania rozwiązać craftbeerpi lub innych gadżetów odrazu coś gotowego.

 

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale raczej nie pójdę w tę stronę. Warzę stosunkowo mało, a poza tym właśnie cały ten proces chałupniczy z rozkładaniem sprzętu, pozyskiwaniem nowego i kombinowaniem nad rozwiązaniami sprawia mi najwięcej radości w tym hobby :) 

 

 

16 godzin temu, Rolnik Sam w Dolinie napisał:

 

A nie chcesz warzyć na osobnym palniku? Na płycie kuchennej nie wprowadzisz żadnej automatyzacji
typu stabilizacja temperatury no i będziesz walczył z rodziną o możliwość gotowania :)

 

Osobna płytka elektryczna, regulator temperatury, mieszalnik i robota robi się bardzo komfortowa.

 

Ja też teraz będę urządzał kuchnię i daję płytę gazową z palnikiem pod wok mocy 4kW -
będę mógł szybciej podgrzać sobie wstępnie wodę w garze a potem po prostu przestawię na
elektryczną z regulatorem. Albo zagrzeję wodę i przeleję do lodówki... Grzanie gazem tańsze
a moc 4kW napewno przyspieszy proces rozgrzewanie dość znacznie.

 

Jakub

 

W aktualnym mieszkaniu nie mam miejsca na dodatkowy palnik i nie mam możliwości korzystania z gazu. Byłoby to dla mnie rozwiązanie najlepsze, ale niestety jest niewykonalne. Z walką o kuchnię raczej nie ma problemu, jeśli tylko wcześniej się zapowie:)

 

Obecnie płytę wspomagam grzałką elektryczną 2kW i grzanie przyspieszyło bardzo znacząco, więc skłaniam się ku rozwiązaniu indukcja + grzałka do pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.