Skocz do zawartości

Pomoc w recepturze - Braggot


diask

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, układam recepturę na Braggota - połączenie miodu pitnego z piwem. Chciałbym podkreślić odczucie miodu przez dużą gęstość piwa.  W tym celu chce użyć słodu żytniego. Nie wiem na ile to prawda, ale słód gryczany ma wnosić posmaki miodowe.  Chciałem użyć dodatkowo słód  colorado honig, ale nie można go teraz kupić. Słód Biscuit ma podnieść słodycz, a Monachijski zbudować podbudowę słodową. Chmielenie na 20 IBU. Drożdze MEAD M05 Mangrove Jack's lub podobne do produkcji miodu pitnego. Pytanie czy taka receptura dobrze się prezentuje? Czy potrzeba coś dodać? Czy proporcje są odpowiednie?

 

27.4 BLG

13.2% ABV

12.3 SRM

 

Typ Nazwa Ilość Ekstrakcja EBC
Ziarno Strzegom Monachijski typ I 1 kg 19% 79 % 16
Ziarno Żytni 1 kg 19% 85 % 8
Ziarno Gryczany 0.5 kg 9.5% 65 % 4
Ziarno Biscuit Malt 0.25 kg 4.8% 79 % 45
Cukier Miód  2.5 kg 47.6% 94 % 20

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie u Dori na blogu jest fajna receptura. Ja robiłem bragota na wyslodkach po porterze żytnim na razie leżakuje. Na pewno musi dobrej jakości miód. Sam użyłem wielokwiat, nawłoć, fasolowy. 

https://www.piwo.org/forums/topic/28933-browar-miodka/?do=findComment&comment=515974

Edytowane przez Marcin Skwira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marcin Skwira napisał:

Zobacz sobie u Dori na blogu jest fajna receptura. Ja robiłem bragota na wyslodkach po porterze żytnim na razie leżakuje. Na pewno musi dobrej jakości miód. Sam użyłem wielokwiat, nawłoć, fasolowy. 

https://www.piwo.org/forums/topic/28933-browar-miodka/?do=findComment&comment=515974

Dzięki za podpowiedź. Wlaśnie jej recepturą się inspirowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.