Skocz do zawartości

Dezynfekcja wiadra przed pierwszą warką


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i mam kolejne pytanie przed pierwszą warką.

Przychodzi mi dzisiaj wiadro i mogę brać się za warkę. Jednak sprzedawca z allegro mnie wydymał i w paczce z zamówieniem, nie wysłał pirosiarczynu sodu, którym miałem wszytko na początku zdezynfekować. Stąd pytanie: czy jeśli umyję nowe wiadro tylko wodą z mydłem to nie zajdzie żadna infekcja? Może jakiś domowy sposób na pierwszą dezynfekcję?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Barycz napisał:

Witam i mam kolejne pytanie przed pierwszą warką.

Przychodzi mi dzisiaj wiadro i mogę brać się za warkę. Jednak sprzedawca z allegro mnie wydymał i w paczce z zamówieniem, nie wysłał pirosiarczynu sodu, którym miałem wszytko na początku zdezynfekować. Stąd pytanie: czy jeśli umyję nowe wiadro tylko wodą z mydłem to nie zajdzie żadna infekcja? Może jakiś domowy sposób na pierwszą dezynfekcję?

Pozdrawiam

 

Musisz zdezynfekować cały sprzęt, który będzie miał kontakt z brzeczką po gotowaniu. Możesz poszukać oxi w chemii gospodarczej, najlepiej czyste, bez dodatków zapachowych. Ewentualnie może ktoś z piwowarów w okolicy poratuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.piwo.org/forums/topic/14975-mycie-i-dezynfekcja-najpopularniejsze-%C5%9Brodki-chemiczne-u%C5%BCywane-w-piwowarstwie/

 

W obecnej sytuacji odwiedź stacje paliw, tam znajdziesz środki do dezynfekcji. Zapewne lepsze byłoby oxi starsan.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soda Kaustyczna (Wodorotlenek sodu) będzie najlepszym rozwiązaniem. Dostępna w każdym sklepie pod nazwą OXI/KRET. Jak będziesz kupował to szukaj takiej bez dodatków zapachowych. Jak będziesz dezynfekował uważaj, bo żrące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zamyślony napisał:

Soda Kaustyczna (Wodorotlenek sodu) będzie najlepszym rozwiązaniem. Dostępna w każdym sklepie pod nazwą OXI/KRET. Jak będziesz kupował to szukaj takiej bez dodatków zapachowych. Jak będziesz dezynfekował uważaj, bo żrące :)

Czyli mogę zdezynfekować kretem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Barycz napisał:

Czyli mogę zdezynfekować kretem?

 

Tak. Z zachowaniem ostrożności.

Poczytaj ten temat

https://www.piwo.org/forums/topic/1179-środki-czyszczące-soda-kaustyczna-ług-sodowy/

Edytowane przez zamyślony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, zamyślony napisał:

Soda Kaustyczna (Wodorotlenek sodu) będzie najlepszym rozwiązaniem. Dostępna w każdym sklepie pod nazwą OXI/KRET. Jak będziesz kupował to szukaj takiej bez dodatków zapachowych. Jak będziesz dezynfekował uważaj, bo żrące :)

Słodki Jezu, ale nie mylmy sody kaustycznej (wodorotlenek sodu) z OXI (nadwęglan sodu) ! Jedno jest silnie żrące, służy do mycia i MUSI zostać zdezaktywowane, a drugie służy do dezynfekowania i nie musi być nawet spłukiwane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Hary86 napisał:

Słodki Jezu, ale nie mylmy sody kaustycznej (wodorotlenek sodu) z OXI (nadwęglan sodu) ! Jedno jest silnie żrące, służy do mycia i MUSI zostać zdezaktywowane, a drugie służy do dezynfekowania i nie musi być nawet spłukiwane...

Mój błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego z Twojego zdjęcia bym się nie odważył użyć, bo pewnie zawiera jakieś domieszki poza nadwęglanem (zapachowe, wybielające). Np. w Auchan można dostać czysty nadwęglan bez dodatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marek- napisał:

Tego z Twojego zdjęcia bym się nie odważył użyć, bo pewnie zawiera jakieś domieszki poza nadwęglanem (zapachowe, wybielające). Np. w Auchan można dostać czysty nadwęglan bez dodatków.

Tu skład

IMG_20200506_123358.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Barycz napisał:

 

No dobra, szukam czegoś dalej

Z czystym sercem mogę Ci polecić sodę kaustyczna. Od początku jej używam i nie miałem ani jednego zakażenia. Plus jest taki że soda poradzi sobie również z dzikimi drożdżami a pirosiarczyn nie. Uważaj przy dezynfekcji i płukaj dobrze wszystko i będzie ok.

Edytowane przez zamyślony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, 330ml napisał:

A nie można użyć 75% alkoholu, jest bezpieczny w użyciu i dość dostępny...

w opracowaniu Undeath`a możemy znaleźć izopropanol:

 

Ja nie korzystałem z alko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sobieslaw napisał:

Kreta raczej też bym nie używał, tam nie ma jakichś metali ciężkich? Soda kaustyczna jednak czystsza jest.

z tego co producenci piszą to są dodatki aluminium które wspomagają reakcję. tutaj musiałby się wypowiedzieć jakiś chemik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zamyślony napisał:

z tego co producenci piszą to są dodatki aluminium które wspomagają reakcję. tutaj musiałby się wypowiedzieć jakiś chemik

No właśnie, soda kaustyczna rozpuszcza aluminium. Raczej nie chciałbym mieć tego nigdzie w piwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.