Skocz do zawartości

Infekcja czy zdrowe piwko?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Pierwsza warka, wszystko przebiegało pomyślnie aż do momentu fermentacji z 15 Blg spadło do 5 Blg. Wyczytałem że w takim przypadku warto przenieść fermentor w chłodniejsze miejsce, tak zrobiłem. Spadło do 3 Blg.  Myślałem że będzie już wszystko dobrze, aż 10 dnia otworzyłem na chwilę fermentor żeby zobaczyć jak to wygląda.
Moim oczom ukazał się ten widok.
.95607544_916645382110643_8653373883186937856_n.jpg.b200d332b0591232b937553dea82568d.jpg     95607544_916645382110643_8653373883186937856_n.jpg.b200d332b0591232b937553dea82568d.jpg


Infekcja? Wyczytałem że możliwe że to drożdże i chmieliny, chmiel nie chciał opaść początkowo na dno więc lekko postukałem w fermentor co jakiś czas.
Dajcie znać. Pozdrawiam i miłego dnia!

95897373_1111640369195959_7835076927038685184_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Karol Michalik napisał:

Witam.
Pierwsza warka, wszystko przebiegało pomyślnie aż do momentu fermentacji z 15 Blg spadło do 5 Blg. Wyczytałem że w takim przypadku warto przenieść fermentor w chłodniejsze miejsce, tak zrobiłem. Spadło do 3 Blg.  Myślałem że będzie już wszystko dobrze, aż 10 dnia otworzyłem na chwilę fermentor żeby zobaczyć jak to wygląda.
Moim oczom ukazał się ten widok.
.

Infekcja? Wyczytałem że możliwe że to drożdże i chmieliny, chmiel nie chciał opaść początkowo na dno więc lekko postukałem w fermentor co jakiś czas.
Dajcie znać. Pozdrawiam i miłego dnia!

 

 

Z tych zdjęć wygląda na normalne resztki drożdży. Gdzie wyczytałeś, żeby na koniec fermentacji obniżać temperaturę? Raczej się podwyższa, cold crash można robić dopiero po zakończeniu fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, punix napisał:

 

Z tych zdjęć wygląda na normalne resztki drożdży. Gdzie wyczytałeś, żeby na koniec fermentacji obniżać temperaturę? Raczej się podwyższa, cold crash można robić dopiero po zakończeniu fermentacji.

Dziękuje za odpowiedź, wyczytałem na innym forum, czyli co teraz zrobić? bo już od 2 dni nie spada poniżej 3Blg? butelkować? czy poczekać aż te drożdże same z siebie opadną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Karol Michalik napisał:

Dziękuje za odpowiedź, wyczytałem na innym forum, czyli co teraz zrobić? bo już od 2 dni nie spada poniżej 3Blg? butelkować? czy poczekać aż te drożdże same z siebie opadną?

 

To akurat nienajlepsza opcja, bo można uśpić drożdże. Zostaw jeszcze przynajmniej na kilka dni, nawet jak blg nie spada, to niech jeszcze drożdże posprzątają po sobie.

A na przyszłość, to rzeczywiście skazi ma rację z tematem o infekcjach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karol Michalik napisał:

Wyczytałem że w takim przypadku warto przenieść fermentor w chłodniejsze miejsce, tak zrobiłem.

To następnym razem czytaj piwo.org  ? To 15, więc polecam Ci poczekać jeszcze z tydzień przed butelkowanie. Na chwile obecną wygląda wszystko normalnie. To US05?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.