Skocz do zawartości

Jak sprawdzić szczelność instalacji CO2?


eltomek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam taki prosty zestaw jak na zdjęciu. Węże zaciśnięte obejmami z uszami, przewód fi8 zbrojony, złączka CMB ta droższa, niby niemiecka a nie chińska.

Na początku miałem podłączony keg, w którym wysycałem piwo CO2 i po jakimś miesiącu zauważyłem, że butla jest lżejsza niż była miesiąc wcześniej.

No to sprawdzam szczelność:

  1. zdejmuję złączkę
  2. ustawiam ciśnienie 4 bar
  3. zakręcam zawór na butli.
  4. po kilku dniach ciśnienie na wylocie spada, np do 2 bar, nie pamiętam już dokładnie teraz

 

No to nieszczelność. Sprawdzam, czy jest ono na łączeniu butli i reduktora, więc robię tak samo, ale zakręcam zaworek na wylocie reduktora, gaz nie przedostaje się do rurki. Jest szczelnie, tydzień bez spadku ciśnienia. A więc gdzieś od momentu łączenia węża z reduktorem aż po złączkę.

 

Tylko nie za bardzo wiem jak sprawdzić teraz ten wyciek. Włożyłem dziś końcówkę węża ze złączką i jej łączeniem z wężem do słoika z wodą, ale ten wyciek jest na tyle niewielki, że chyba nie zaobserwuję  bąbelków CO2? Zobaczę.

Jak nie w ten sposób to co możecie polecić?

20200502_113455.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do instalacji z gazami pod ciśnieniem i do opon można kupić spray do wykrywania nieszczelności. Nawet przy mikroskopijnym wypływie gazu pieni się jak wściekły, widać doskonale też gdzie dokładnie uchodzi gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę obok tematu, ale napiszę. Mi też chyba gdzieś gaz uciekał, nie mogłem znaleźć nieszczelności, a może jej nie ma. Raz podczas dużego grilla uciekła mi cała świeżo magia butla co2 1,5kg na rozlane 25l piwa. Nie wykluczone, że ktoś np podchodził do pustego kranu i zamiast piwa leciał gaz itp, a instalacja jest szczelna. Teraz na wszelki wypadek robię tak, że wpuszczam tak ok 0.8 bar, zakręcam butlę, starcza to na rozlanie kilku piw co najmniej. A potem wpuszczam kolejną porcję itd (im mniej piwa zostaje tym mniejsze ciśnienie wpuszczam) . Oczywiście lepiej mieć w 100% pewną instalację, ale na codzień, w kegeratorze gdzie rozlewam piwo od czasu do czasu (więcej w weekend) sprawdza mi się to bardzo fajnie. Nie ma potrzeby, by utrzymać butlę cały czas odkręconą. 

Edytowane przez darinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wszystko wskazuje na to, że mam nieszczelność albo w samych szybkozłączkach do gazu, albo między uszczelką na końcówce w kegu a szybkozłączką. Te oringi na kegu mam w idealnym stanie.

Włożyłem do słoika z wodą 2 końcówki z szybkozłączkami, ustawiłem ciśnienie na 5 bar i z wewnętrznej strony szybkozłączki bardzo powoli (ok 2-3 razy na minutę) wychodzą bąble, pewnie to CO2. Czy powinienem oczekiwać pełnej szczelności po tych szybkozłączkach (niepodłączonych do kega), czy nie ma takiej gwarancji? No i jak zapewnić szczelność połączenia szybkozłączki na końcówce kega? W tydzień na 2 kegach uciekł mi z kilogram CO2 z butli :(

Edytowane przez eltomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, eltomek napisał:

Wszystko wskazuje na to, że mam nieszczelność albo w samych szybkozłączkach do gazu, albo między uszczelką na końcówce w kegu a szybkozłączką. Te oringi na kegu mam w idealnym stanie.

Włożyłem do słoika z wodą 2 końcówki z szybkozłączkami, ustawiłem ciśnienie na 5 bar i z wewnętrznej strony szybkozłączki bardzo powoli (1 na 10 minut) wychodzą bąble, pewnie to CO2. Czy powinienem oczekiwać pełnej szczelności po tych szybkozłączkach (niepodłączonych do kega), czy nie ma takiej gwarancji? No i jak zapewnić szczelność połączenia szybkozłączki na końcówce kega? W tydzień na 2 kegach uciekł mi z kilogram CO2 z butli :(

Nie uzywasz to odłącz unikniesz strat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, anteks napisał:

Jaki tydzień? Za godzinę można pić

Hmm, czy my mówimy o tym samym? ? 20 litrów pszeniczniaka wysycałem do 3 v/v w lodówce (przy ok 8°C) ciśnieniem 1,5 bara przez tydzień. Po 2 dniach ciągle był lekko spieniony, dopiero po tygodniu był dobrze wysycony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, eltomek napisał:

Hmm, czy my mówimy o tym samym? ? 20 litrów pszeniczniaka wysycałem do 3 v/v w lodówce (przy ok 8°C) ciśnieniem 1,5 bara przez tydzień. Po 2 dniach ciągle był lekko spieniony, dopiero po tygodniu był dobrze wysycony.

Nie wiem jak pszeniczne, ale Grodziskie- podpięty gaz 2 bary, wytrząchane przez 10 min za 30 min powtórka i taki efekt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, anteks napisał:

Nie wiem jak pszeniczne, ale Grodziskie- podpięty gaz 2 bary, wytrząchane przez 10 min za 30 min powtórka i taki efekt

I wszystko jasne, ja nie wytrzącham, stoi w spokoju. Pewnie będę musiał to zmienić.

Ale nadal - te instalacje macie u siebie tak samo nieszczelne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.