Skocz do zawartości

Czy zlewac risa?


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie drożdże i ile ich, jaka ilość fermentowanego piwa, jakie temperatury fermentacji, kiedy były pomiary i jakie ich wyniki. 

Takie informacje to podstawa Twojego pytania. Nikt w ciemno nie odpowie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Paweł76 napisał:

Jakie drożdże i ile ich, jaka ilość fermentowanego piwa, jakie temperatury fermentacji, kiedy były pomiary i jakie ich wyniki. 

Takie informacje to podstawa Twojego pytania. Nikt w ciemno nie odpowie.

Pozdrawiam.

fermentacjaca 17-19 burzliwa 3 tyg, cicha 18-21 2 tyg i ostatni tydzien w domu dałem 21-23.

 

fermentis Us-05  pomiary przed zlewaniem 2x dziś i we środe po 10 blg ilosc 20l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kokesz43 napisał:

fermentacjaca 17-19 burzliwa 3 tyg, cicha 18-21 2 tyg i ostatni tydzien w domu dałem 21-23.

 

fermentis Us-05  pomiary przed zlewaniem 2x dziś i we środe po 10 blg ilosc 20l

 

Dałeś gęstwę czy suchary? To już ponad 11% alkoholu, więc może to być już koniec dla tych drożdży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, punix napisał:

 

Dałeś gęstwę czy suchary? To już ponad 11% alkoholu, więc może to być już koniec dla tych drożdży.

Sucharki 2 paczki tak jak mówili, zrehydratyzowane przed dodanien alkohol czuć bardzo więc te 11 prawdopodobne ale ogólnie jest super jak na młode piwo. Choć z drugiej strony aż dziwne, że taki poziom alko, wg. Instrukcji 9,5 powinno wyjść. Ogolnie tez nie zauwazylem aby fermentacja stanęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Paweł76 napisał:

"Drożdże nie czytają instrukcji". 

Na czym opierasz twierdzenie, że fermentacja jeszcze nie stanęła? 6 tyg. to raczej koniec, teraz "sprzątają" po sobie. 

Pozdrawiam.

Ruch w rurce chocby minimalny był do 4 tygodnia fermentacji, wiec mysle ze cos tam sie działo na pewno do tego czasu. Zajrzałem raz to nawet potem pokrywka spuchła, wiec  pracowały. Potem przez 2 tygodnie juz sie praktycznie nic nie działo albo niezauwazalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną może być CO2 rozpuszczony w piwie. Piszesz, że na ostatni tydzień przeniosłeś do wyższej tempetatury.

Krótko - ja bym zostawił jeszcze tydzień w tej samej temperaturze, zmierzył Blg i jeśli już nie spada, butelkował. Pamiętaj, że tak mocne piwo będzie się długo nagazowywać.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Paweł76 napisał:

Przyczyną może być CO2 rozpuszczony w piwie. Piszesz, że na ostatni tydzień przeniosłeś do wyższej tempetatury.

Krótko - ja bym zostawił jeszcze tydzień w tej samej temperaturze, zmierzył Blg i jeśli już nie spada, butelkował. Pamiętaj, że tak mocne piwo będzie się długo nagazowywać.

Pozdrawiam.

 

prędzej niz po kilku miesiącach nie  otworzę i tak a połowę zalakuje i niech sobie stoi ze 2 lata :d dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.