Jump to content
Sign in to follow this  
kokesz43

Czy zlewac risa?

Recommended Posts

RIS browamator.pl  z ekstraktów 27 blg. 3 tyg burzliwa potem zlane 3 tyg cicha.  Zeszło do 10 blg, możliwe że lekko rozregulowany sprzęt.  Zlewac to do butelek, bo niżej nie schodzi już? 

W smaku super, procent wyczuwalny.  Tylko te blg mnie zastanawia. O 1 mogło się rozregulowac jak na wodzie patrzyłem.  To typowe, że nie schodzi nisko? 

Jakie drożdże i ile ich, jaka ilość fermentowanego piwa, jakie temperatury fermentacji, kiedy były pomiary i jakie ich wyniki. 

Takie informacje to podstawa Twojego pytania. Nikt w ciemno nie odpowie.

Pozdrawiam.

53 minuty temu, Paweł76 napisał:

Jakie drożdże i ile ich, jaka ilość fermentowanego piwa, jakie temperatury fermentacji, kiedy były pomiary i jakie ich wyniki. 

Takie informacje to podstawa Twojego pytania. Nikt w ciemno nie odpowie.

Pozdrawiam.

fermentacjaca 17-19 burzliwa 3 tyg, cicha 18-21 2 tyg i ostatni tydzien w domu dałem 21-23.

fermentis Us-05  pomiary przed zlewaniem 2x dziś i we środe po 10 blg ilosc 20l

38 minut temu, kokesz43 napisał:

fermentacjaca 17-19 burzliwa 3 tyg, cicha 18-21 2 tyg i ostatni tydzien w domu dałem 21-23.

fermentis Us-05  pomiary przed zlewaniem 2x dziś i we środe po 10 blg ilosc 20l

Dałeś gęstwę czy suchary? To już ponad 11% alkoholu, więc może to być już koniec dla tych drożdży.

44 minuty temu, punix napisał:

Dałeś gęstwę czy suchary? To już ponad 11% alkoholu, więc może to być już koniec dla tych drożdży.

Sucharki 2 paczki tak jak mówili, zrehydratyzowane przed dodanien alkohol czuć bardzo więc te 11 prawdopodobne ale ogólnie jest super jak na młode piwo. Choć z drugiej strony aż dziwne, że taki poziom alko, wg. Instrukcji 9,5 powinno wyjść. Ogolnie tez nie zauwazylem aby fermentacja stanęła.

"Drożdże nie czytają instrukcji". 

Na czym opierasz twierdzenie, że fermentacja jeszcze nie stanęła? 6 tyg. to raczej koniec, teraz "sprzątają" po sobie. 

Pozdrawiam.

12 minut temu, Paweł76 napisał:

"Drożdże nie czytają instrukcji". 

Na czym opierasz twierdzenie, że fermentacja jeszcze nie stanęła? 6 tyg. to raczej koniec, teraz "sprzątają" po sobie. 

Pozdrawiam.

Ruch w rurce chocby minimalny był do 4 tygodnia fermentacji, wiec mysle ze cos tam sie działo na pewno do tego czasu. Zajrzałem raz to nawet potem pokrywka spuchła, wiec  pracowały. Potem przez 2 tygodnie juz sie praktycznie nic nie działo albo niezauwazalnie. 

Przyczyną może być CO2 rozpuszczony w piwie. Piszesz, że na ostatni tydzień przeniosłeś do wyższej tempetatury.

Krótko - ja bym zostawił jeszcze tydzień w tej samej temperaturze, zmierzył Blg i jeśli już nie spada, butelkował. Pamiętaj, że tak mocne piwo będzie się długo nagazowywać.

Pozdrawiam.

32 minuty temu, Paweł76 napisał:

Przyczyną może być CO2 rozpuszczony w piwie. Piszesz, że na ostatni tydzień przeniosłeś do wyższej tempetatury.

Krótko - ja bym zostawił jeszcze tydzień w tej samej temperaturze, zmierzył Blg i jeśli już nie spada, butelkował. Pamiętaj, że tak mocne piwo będzie się długo nagazowywać.

Pozdrawiam.

prędzej niz po kilku miesiącach nie  otworzę i tak a połowę zalakuje i niech sobie stoi ze 2 lata :d dzięki