Skocz do zawartości

pierwsze piwo z brewkit prosze o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Na samym początku chciałem się przywitać z Szanownym Gronem. Mam na imię Paweł i za namową kolegi zaczynam swoją przygodę z piwowarstwem domowym. Kolega przygotowuje prawdziwe piwo od podstaw, ja natomiast prostą metodą z brewkitów. W dniu 22.03.2020 roku około godziny 22:00 przyrządziłem swoją pierwszą brzeczkę z brewkitu Gozdawa pszeniczne i słodu Gozdawa pszeniczne która była przechowywana w temp około 19 stopni. W dniu dzisiejszym dokonałem pierwszego pomiaru poziomu cukru i wyszło około 4.5 Blg. Piwo wydziela jeszcze minimalne ilości gazu z rurki fermentacyjnej. Moje pytanie brzmi: minęło już 8 dni kiedy butelkować ? ( producent przewiduje fermentacje od 4-8 dni). Drugie pytanie czy od razu butelkować czy jak radzi kolega dać po przelaniu na 7 dni cichej fermentacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie będziesz dodawał żadnych dodatków (np. chmiel), to nie przelewaj i zostaw kilka dni dłużej w fermentorze.

Butelkuj dopiero wtedy, gdy BLG mierzone co dwa dni się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się robi bezpośrednio przed butelkowaniem, więc na razie niech spokojnie postoi jeszcze z tydzień. Jak piwo będzie gotowe do rozlewu (tzn. BLG nie spada), to wtedy przelej do drugiego fermentora z glukozą i od razu butelkuj.

Potrzebną glukozę możesz przeliczyć w kalkulatorze: https://brewness.com/calculator/pl/carbonation ale 4g powinny być ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pablo_ns napisał:

koledzy a co robić z cichą fermentacją ?

najlepiej zapomnieć, że coś takiego istnieje.

 

4 godziny temu, pablo_ns napisał:

Przy jakim Blg butelkować?

końcowym, czyli niezmieniającym się prze kilka dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda przykładowy przebieg fermentacji. Część "burzliwa" odbywa się na początku, na wykresie widać szybki spadek plato. Kiedy drożdże skończą następuje faza "cicha".  To jest jeden ciągły proces.

image.thumb.png.7c88cb897883cd3232566c478c76fda1.png

 

A przelewanie służy pewnym konkretnym celom, nie jest zawsze konieczne, a może być wręcz szkodliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zdecydowałem że daje na 7 dni piwo na cichą. Czy czekać na odpowiednie blg które dziś aktualnie wynosi 3 czy to nie ma znaczenia ? Lepiej spuścić kranikiem z reduktorem czy wężykiem metoda usta-usta ryzykując zakażenie?  Tak wygląda moje piwko...  

20200501_112605.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie ma sensu zlewać tego do innego fermentora. Ryzykujesz napowietrzenie, infekcję.

Ale skoro chcesz chcesz, zlewaj przez kranik - skoro to nowy sprzęt, to jest szansa, że nic się tam nie zalęgło jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pablo_ns napisał:

Koledzy zdecydowałem że daje na 7 dni piwo na cichą

W jakim celu? Zamierzasz chmielić na zimno i wcześniej chcesz zebrać gęstwę?

Robisz piwo pszeniczne, w którego przypadku przelewanie na cichą kompletnie nie ma sensu.

 

22 godziny temu, pablo_ns napisał:

Czy czekać na odpowiednie blg które dziś aktualnie wynosi 3 czy to nie ma znaczenia ?

Ma to znaczenie. Przed przelaniem na cichą Blg powinno przestać spadać.

 

22 godziny temu, pablo_ns napisał:

Lepiej spuścić kranikiem z reduktorem czy wężykiem metoda usta-usta ryzykując zakażenie?

W obu przypadkach ryzykujesz zakażenie. Jak już uparłeś się przelewać, to przynajmniej zrób to tak, aby nie natlenić piwa.

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.