Skocz do zawartości

Twój ulubiony chmiel?


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

Twój ulubiony chmiel?

 

Ja bym powiedział że moim ulubionym chmielem (przynajmniej w tym momencie) jest Willamette. Używam go w moich ales, AAAs, browns, stouts, amerykańkim pszennym itd. Lubię go mieszać z Cascade do ales i IPAs. Tworzy to jakby zupełnie nowy smak. Jeden z moich ulubionych IPA jest w całości chmielony mieszanką Cascade-Willamette pół-na-pół. ok. 180 g na 20 l :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja fenomenalne rezultaty w ale`ach ostatnio uzysklaem przy uzyciu lubelskiego.

To bardzo dobrze, może wkrótce wyjdzie ci nowy rodzaj piwa, które będzie można nazwać "Polskie Ale" i dołączyć jako styl w konkursach PSPD?

Prawde mowiac jestem za cienki by odroznik gatunek chmielu po smaku.

Chyba żartujesz, rodzaj chmielu robi więcej różnicy w smaku piwa niż wszystkie inne rzeczy razem wzięte. To tak jakby kucharz powidział że nie widzi różnicy w smaku między koperkiem i bazylią :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moim EPA użyłem chmielu Fuggle zachęcony miętowym aromatem w opisie. Nic takiego nie wyczułem. Mam jednak nadzieję, że z czasem wyrobię w sobie węch i smak jesli chodzi o chmiele.

Edytowane przez slotish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nigdy nie zauważyłem ani nie słyszałem o mięcie w Fuggle.

Fuggle IMO ma zapach/smak ziemny-trawiasty, typowy do piw angielskich. BTW, Styrian Goldings to Fuggle przeniesione do Słowenii a Willamette to Fuggle rosnące w Oregon USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry sposód na porównanie smaku różnych chmieli: uwarz 2 proste pszenne amerykańskie (pół-na-pół pilseński i pszenny + ok. 5% monachijskiego), z US-05. Do jednego użyj Lubelski, do drugiego Fuggle. Otrzymasz 2 bardzo różne piwa, chociasz obydwa bardzo smaczne.

 

Ja takie pszeniaki warzę z Saaz lub Willamette i zauważyłem np. nie tylko że jest duża różnica w smaku, ale także np. że pszeniak z Willamette smakuje świetnie z plasterkiem pomarańcza w szklance, ale ten z Saaz zupełnie z pomarańczem nie pasuje...

 

Innym dobrym sposobem na porównanie różnych rodzaji chmieli (i słodów) jest uwarzenie tzw. "SMaSH" (Single Malt - Single Hop). Czyli jest to piwo uwarzone z jednego rodzaju słodu i chmielu. Np. warzysz prosty Blond Ale ze słodu pilseńskiego z chmielem lubelskim, potem np. z cascade a potem z Fuggle lub Hallertau. w ten sposób możesz też porównać z sobą różne słody "podstawowe", np. pilseński, 2-row, 6-row, Marris Otter itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.