Skocz do zawartości

Witam


expel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :smilies:

 

Bardzo lubię piwo jak wszyscy na tym forum i chciałbym spróbować angielskiego piwa typu ALE lecz niestety nie mogę znaleźć nazwy żadnego z nich. Bardzo proszę o podanie nazwy i gdzie można go dostać.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :ble:

 

Bardzo lubię piwo jak wszyscy na tym forum i chciałbym spróbować angielskiego piwa typu ALE lecz niestety nie mogę znaleźć nazwy żadnego z nich. Bardzo proszę o podanie nazwy i gdzie można go dostać.

 

Pozdrawiam.

Witam na forum.

 

Ale najlepiej sprobowac w Uk, albo Irlandii w tradycyjnym pubie gdzie serwuja piwo z pompy, a nie nalewaka. :smilies:, albo uwarzyc samemu. Wiekszosc tych dostepnych w Polsce to niesterty korporacyjne podrobki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Sosnowca. Właśnie miałem zamiar kupić cała aparaturę do ważenia piwa ( widziałem na allegro za 150 zł nawet dawali wszystkie surowce do wyrobu piwa) ale niestety mieszkam w bloku (2 pokoje) i niestety nie mam miejsca gdzie to wszystko rozłożyć w moim ciasnym pokoju. Czytałem ze można takie piwa kupić po około 7 zł w sklepach ale nigdzie nie było sprecyzowanej nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popratrz na przykłady piw z angielskich stylów np:

 

http://www.piwo.org/forum/t693-08C-Extra-Special-Strong-Bitter-English-Pale-Ale-.html

 

Komercyjne przykłady: Fullers ESB, Adnams Broadside, Shepherd Neame Bishop's Finger, Young?s Ram Rod, Samuel Smith?s Old Brewery Pale Ale, Bass Ale, Whitbread Pale Ale, Shepherd Neame Spitfire, Marston?s Pedigree, Black Sheep Ale, Vintage Henley, Mordue Workie Ticket, Morland Old Speckled Hen, Greene King Abbot Ale, Bateman's XXXB, Gale?s Hordean Special Bitter (HSB), Ushers 1824 Particular Ale, Hopback Summer Lightning, Great Lakes Moondog Ale, Shipyard Old Thumper, Alaskan ESB, Geary?s Pale Ale, Cooperstown Old Slugger, Anderson Valley Boont ESB, Avery 14?er ESB, Redhook ESB

 

W Almie np. widziałem Old Speckled Hen i Bishop's Finger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.