Skocz do zawartości

Leżakowanie


rosomak

Rekomendowane odpowiedzi

Może już początkujący nie jestem bo w piwo "bawię" się od września ale to dobry dział by zadać takie pytanie.

Jak sprawa ma wyglądać z leżakowaniem? Ostatnio miało mnie odwiedzić kilku znajomych więc wrzuciłem parę flaszeczek do lodówki - znajomi nie dopisali i flaszeczki sobie leżały bo upijałem po jednej dzienni. Nie wiem czy to złudzenia czy prawda ale każde kolejne piwo w każdym kolejnym dniu wydawało mi się o wiele lepsze - bo dłużej było w lodówce. I tu moje pytanie. Czy lepiej by leżakowały przed spożyciem kilka dni w chłodnym 8-10 C, czy może dobrze by leżały choć kilka dni - np tydzień potem wyciągamy i wstawiamy do normalnej spiżarni. Chodzi o to że mam starą lodówę turystyczną gdzie z wkładami od dwóch dni mam 9 C tyle że mieści się tam zaledwie 10 butelek więc muszę kombinować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj niewątpliwie muszę się wypowiedzieć osoby które w ten sposób przechowują piwo, ale właśnie mnie natchnęło i zmieniłem forum z "początkujących" na "potrzebujących" :)

To mi pomogłeś ;DD

Coś mi świta że gdzieś dori pisała o takiej mini lodówce tyle że chyba ze styropianu i to jeszcze raczej do cichej fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - no tak mógłbym to przetestować ale do lodówki włożyłem wszystkie małe butelki to co jest na zewnątrz mam już w większych. Swoją drogą to w większych mi bardziej smakuje, mam parę butelek 2 litrowych i naprawdę piwo jest z nich lepsze. Zresztą piwo z beczki też lepiej smakuje niż takie z butelki, więc może najlepiej się w beczki zaopatrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.