Skocz do zawartości

Dosładzanie Stevią


Sumikk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Chciałem ostatnio spróbować zrobić coś z mrożonych malin. Dodałem je do połówki pilsa na cichą fermentację. Do ok 8l dodałem 1kg mrożonych malin. Smak i zapach malin bardzo mocny, ale maliny były dość kwaśne więc i piwo jest mocno kwaśne. Mimo tego że starałem się zacierać na 'slodko'.

Mam akurat słodzik Stevia 

Używał go ktoś kiedyś z was do piwa ? Jakie daje efekty? I ile go ew. dać ? Tabletka na butelkę ?

Skład słodziku i zdjęcie ?

 

"Skladniki: substancja slodząca: glikozydy stewiolowe 35%;  substancja wypelniająca: mannitol;  kwas regulacyjny: weglany sodu, cytryniany sodu;  nośnik: L-leucyna.  1 tabletka zawlera 18 mg glikozydów stewiolowych i odpowiada słodkością 1 lyžeczce cukru. " 

IMG_20200419_104606.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dawałem do typowo malinowego piwa na bazie syropów po 3 tabletki dokładnie tego samego słodzika na litr i było słodkie, ale nie porównuj tego słodkiego smaku do smaku z cukrem - jest trochę inny, bardziej płaski i ostry. Tutaj masz 2 receptury do porównania

i

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, gr000by napisał:

Tutaj masz 2 receptury do porównania

Dzięki za pomoc 

A jeszcze mam pytanie o tą refermentację syropem malinowym, to dobry pomysł? Lejesz go bezpośrednio do piwa przed rozlewem czy gotujesz wcześniej np z wodą ?

A te tabletki to do butelek wrzucasz czy rozpuszczasz przed rozlewem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabletki rozpuszczałem w gorącej wodzie, doprowadzałem do wrzenia i jak przestało wrzeć dolewałem syrop świeżo otwarty z butelki (jest sterylny, ale ostrożności nigdy za wiele). Całość mieszałem, wlewałem do fermentatora z piwem, mieszałem ostrożnie i butelkowałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.