Skocz do zawartości

Co warto zobaczyć w okolicach Katowic


adanjan

Rekomendowane odpowiedzi

O, może i ja bym się wybrał z synkiem; ktoś był już na tej imprezie?

byli moi koledzy z pracy i jutro też jadą, podobno fajnie i jak się dobrze pokombinuje to można czołgiem pojeździć :P Coder, śmiało przyjeżdżaj, jak cos to możesz przenocować w mojej noclegowni w Czeladzi, miejsca tu dostatek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji wizyty w kopalni Guido (rewelacja, polecam!!) trafiłem na całkiem ciekawą stronę tego co wartro zobaczyć, co prawda są to zabytki głównie techniki, ale może komuś się przyda: http://www.zabytkitechniki.pl/pl/mapa.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to o mało co byśmy się spotkali na kopalni GUIDO. Byłem tam wczoraj z rodziną z Grudziądza. Bardzo im się podobało, nam również byliśmy tam pierwszy raz. Polecam jeszcze kopalnię zabytkową w Tranowskich Górach. Zwiedzanie starej kopalni srebra oraz spływ łódkami w podziemnej rzece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to o mało co byśmy się spotkali na kopalni GUIDO. Byłem tam wczoraj z rodziną z Grudziądza. Bardzo im się podobało, nam również byliśmy tam pierwszy raz. Polecam jeszcze kopalnię zabytkową w Tranowskich Górach. Zwiedzanie starej kopalni srebra oraz spływ łódkami w podziemnej rzece.

nam wczoraj niestety nie udało się załapać, taki tam tłok ;-) Czarnego Pstrąga i kopalnię srebra mamy na jutro. Tu jest jednak dużo do zwiedzania, chyba ze wszystkim się nie wyrobię.

Dziś byliśmy też w bardzo fajnym Snaktuarium w Żarkach, niesamowicie malowniczne miejsce, również polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej młodości też było atrakcyjne. W tej chwili również funkcjonuje, ale od lat nie mogą tego gruntownie zmodernizować. Urządzenia są drogie, a park biedny. Ustawili w zeszłym roku wieżę swobodnego spadania, ale po kilku dniach używania dozór techniczny urządzenie zatrzymał i stoi do dziasiaj. Była jeszcze w parku najdłuższa w Europie kolejka linowa nizinna, ale również dozór techniczny zakazał używania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.