Skocz do zawartości

Co warto zobaczyć w okolicach Katowic


adanjan

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że w tym roku żona postanowiła wybrać sie na południe Polski, a mam biuro firmowe z noclegownią w Czeladzi postanowiliśmy zwiedzić tą piękną część naszego kraju ;) Wiadomo, że te rejony to "zagłębie piwowarów domowych" pomyślałem, że dobrze byłoby się poradzić w temacie co warto zobaczyć/odwiedzić w tym rejonie. Będę wdzięczny za sugestie, pewnie w tym rejonie są fajne zamki, kościoły, kopalnie i inne miejsca warte zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzę wychodził przed szereg z atrakcjami , opiszą miejscowi , ale czy starczy Tobie czasu na te rzeczy ? Tylu piwowarów odwiedzić ;)

i mi taki pomysł świtał w głowie, ale chyba małżonka by mi kazała zakończyc piwną przygodę po takim rajdzie po piwowarach, zwłaszcza w tym rejonie Polski. Tym razem jednak zostaniemy przy odwiedzaniu "mniej" ciekawych miejsc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak uważam' date=' że warto zobaczyć jak się w Pogwizdowie piwo warzy :lol:[/quote']

nie, no Gand Championkę odwiedzić warto, czy mam się czuć zaproszony? Nie śmiałem wpraszać się...

No oczywiście, że tak :) U nas każdy piwowar jest mile widziany. Zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztolnia Czarnego Pstraga , Spodek , Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie gdzie masz ZOO, Kąpielisko Fala, Planetarium, Skansen, Stadion Śląski, Park Linowy, Wesołe Miasteczko itd. W pobliżu Pustynia Błędowska , Jura Krakowsko-Częstochowska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Park w Chorzowie ze stoiskiem Bierhalle

Park w Chorzowie - ale ze stoiskiem Spiża!!! - w tym roku ładnie zresztą rozwiniętym, oprócz "beczki" z której polewali, doszedł większy drewniany domek i stoisko z jedzeniem, leją chyba wszystko - łącznie z czekoladowym, są tez butelki na wynos.

 

Z fajnych miejsc to jeszcze park w Świerklańcu ze zbiornikiem Kozłowa Góra, z Czeladzi masz blisko na Pogorię - pomoczyć się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za ciekawe propozycje, trzeba będzie podjąć trudne decyzje co zobaczyc, bo widzę, że czasu nam zabraknie :lol:, z drugiej strony będzie pretekst żeby przyjechać az jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze musisz obskoczyć piwowarów domowych. Ja również zapraszam na :lol:

widzę, że łatwiej będzie jak piwowarzy mnie odwiedzą w Czeladzi niż odwiedzić piwowarów. Generalnie ciężka sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze musisz obskoczyć piwowarów domowych. Ja również zapraszam na :lol:

widzę' date=' że łatwiej będzie jak piwowarzy mnie odwiedzą w Czeladzi niż odwiedzić piwowarów. Generalnie ciężka sprawa :)[/quote']

Generalnie większość piwowarów mieszka po drugiej stronie Brynicy :)

W sumie to może Wena się odezwie, on ma przynajmniej warunki, żeby podejmować gości...

Edytowane przez jkocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i wylądowaliśmy w Czeladzi, pierwszy dzień wycieczki zaliczony, dziś była to Częstochowa i Jasna Góra, jutro ruszamy na podbój południa :P

nikt nie wspomniał, że w ten weekend jest tu dość duża i fajna impreza: http://www.militaria.bielsko.com.pl/, co prawda nie wiem czy uda się mi namówić żonę, ale podobno warto zajechać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.