Skocz do zawartości

Usprawnienie browaru domowego


Lord Pagon

Rekomendowane odpowiedzi

Rozbudowa sterowania:

Dokupiłem SSRy , przekaźniki, kilka przycisków bistabilnych , przycisk chwilowy, przekaźnik z opóźnieniem i zacząłem zabawę.

Sterownik ma posłużyć do zacierania słodu na piwo a także zboża na destylat smakowy razem z fermentacją i destylacją - wszystko w jednym zbiorniku sterowany craftbeerpi3.

 

Najwięcej problemów sprawiło mi podłączenie mieszadła z opóźnieniem czasowym pracującym w tym samym czasie co grzałki , wyzwalanie go przyciskiem chwilowym bez względu na pracę sterownika na długość zwłoki ustawionej po wyłączeniu grzałek.

Po kilkugodzinnej walce udało się ustawić na niezależnym gipo i będę próbował zgrupować żeby to chodziło w jednym czasie. Mogłem podpiąć pod sterowanie grzałek ale, że chodzą na

Mod_Pwm_Logic to mieszadło mrugało razem z grzałkami przy zmniejszaniu mocy.

Na chwilę obecną tak wygląda ten bałagan:

Jedyne co mnie denerwuję to chwilowe wyłączenie monitora po odpaleniu pompy na 230v . Puściłem ją nawet przez przekaźnik i nic nie pomogło - zostaje próba na SSR . Podepnę jeszcze inne urządzenie zamiast pompy i sprawdzę może to jej wina. 

IMG_20210508_184908549_copy_780x1040.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.