Skocz do zawartości

chmielnik sezon 2008-2012


Sojer

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszczam dwie książki może sie komuś przydadzą w uprawie i nie tylko :lol:

 

Jan Muntz- O Rozumowaney Uprawie Chmielu.pdf

http://hotfile.com/dl/49818591/47368ff/Jan_Muntz-_O_Rozumowaney_Uprawie_Chmielu.pdf.html

 

 

 

Karl Wilhelm Schmidt- Dokładna Nauka Warzenia Piwa.pdf

http://hotfile.com/dl/49820045/0c96c96/Karl_Wilhelm_Schmidt-_Dokadna_Nauka_Warzenia_Piwa.pdf.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wwedług mnie to grzyb zapytaj w ogrodniczym czym to ratować być może oprysk silitem by pomógł

Zapytam, może coś doradzą.

Jeszcze jedno pytanie: w takich przypadkach pryska się tylko zaatakowaną część rośliny, czy całą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem walczyc z mszycami mydlem, nie pomaga niestety. Jedna roslinka lekko uwiednieta, ale chyba da rade - spryskalem dzis jakims swinstwem pestycydowo/fungocydowym. Pytanie: co ze spozyciem chmielu po takim oprysku?

Większość środków owadobójczych ma okres karencji 7-14 dni. Więc wg. mnie nie stosuj oprysków od połowy sierpnia. Na mszyce też podobno stosuje się wywar z rabarbaru. Na moich mszycach nie zrobiło to jednak dużego wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..................

Jeszcze jedno pytanie: w takich przypadkach pryska się tylko zaatakowaną część rośliny, czy całą?

To zależy z jakim środkiem mamy do czynienia jeśli jest to środek układowy, taki co wnika do rośliny i krąży po niej całej, nie musimy bardzo dbać o to by pokryć całą roślinę. Przy środkach kontaktowych dokładne pokrycie opryskiem rośliny jest gwarancją skuteczności. A pryska się oczywiście całą roślinę.

Edytowane przez zbynekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mszyce we wspomnianej wcześnie książce piszą . Właśnie na mszyce stosujemy roztwór z szarego mydła ( dosyć gęsty ) i obficie pryskamy , lub zastosować oprysk z wywaru tytoniu . Zaznaczam iż są to metody z początku XX w rok 1912 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jeden wyszedł ale coś go podżarło i już nic więcej się nie pojawiło :) jeden ma 5 cm, reszta dużo lepiej. Niektóre już mają ponad 1,5 metra. Dzisiaj chmiel został opielony, wysypane na ślimaki i opryskany na mszyce i inne robactwo bo się już pojawiły dziury w liściach. I drugi rząd chmielu dostał sznurki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

zauważyłem że na moim chmielu zaczynają się pojawiać kwiatki. Trochę późno, ale biorąc pod uwagę że to pierwszoroczne krzaki, które wzeszły pod koniec maja to jestem zadowolony. No i 4 metry sznurka dla nich to za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kwiaty pojawiły się około 2 tygodnie temu. Zauważyłem, że od około dwóch tygodni chmiel znów ruszył do góry, szczególnie te pędy, które nie za bardzo wyrosły (2-3m) a te które osiągnęły 6m nawet w bok zaczęły się rozrastać. W czasie upałów podlewałem ale nie chciał rosnąć. Dopiero po zmianie pogody i odrobinie deszczu chmiel poczuł się dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

..."Dzisiaj zrobilem czesciowe zbiory. Cztery krzaki byly gotowe do zbierania, szyszki sa suche w dotyku z brazowymi koncowkami. Pozostale 3 zrobie za kilka tygodni."

 

"Dokonałem dzisiaj przeglądu swojego chmielu, maksymalnie do tygodnia muszę przeprowadzić zbiór. Szyszki jeszcze zielone, ale szeleszczą ściskane między palcami"

 

"Tradycyjnie rozpoczynaliśmy zbiór szyszek, gdy listki szyszek tworzyły jej sprężyste ?zamknięcie?, a po ściśnięciu ich między palcami słychać było charakterystyczny szelest wynikający z uzyskanej prężności listków szyszek ? zwanych popularnie łuskami. Znajomość objawów dojrzałości technologicznej określa najbardziej prawidłowy termin rozpoczęcia zbioru szyszek. Niestety w większości odmian trwa on bardzo krótko (2 ? 4 dni) poczym zmniejsza się w szyszkach zawartość najbardziej przydatnego składnika chemicznego (tzw. alfa). Znajduje się on w gruczołach lupulinowych, żółtym proszku widocznym między listkami przy osadce szyszki."

 

 

Powyżej wybrałam fragmenty, które mówią jak stwierdzić że można przystąpić do zbiorów. Czy doświadczeni ogrodnicy mogą jeszcze coś do tego dodać, żebym wiedziała czy to już?

 

Sztobry posadziłam w tym roku - 2XLubelski i 2XMarynka. Jeden Lubelski był przedmiotem nieudanych eksperymentów ogrodniczych, więc zostały mi tylko 3 sztuki. Z tego owocuje tylko Marynka i to chyba dość ładnie jak na bieszczadzkie warunki. Generalnie u mnie (600 m n.p.m.) wegetacja jest dość opóźniona w porównaniu do reszty kraju, wiec proszę o wskazówki jak rozpoznać, że można zbierać szyszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie nalezy rozrywać:

 

http://www.browar.biz/forum/showpost.php?p=706289&postcount=340

 

Szyszka dojrzała do zbioru powinna:

1. mieć swoisty, chmielowy zapach, wyraźny po roztarciu na dłoni

2. najlepiej barwę żółtawozieloną, trawiastozielona barwa występuje u jeszcze nie w pełni dojrzałych szyszek

3. powinna być zwarta , z zamkniętymi listkami , jedwabista w dotyku, przy ściśnięciu powinna szeleścić , po zwolnieniu nacisku musi wrócić do poprzedniego kształtu, koniec szyszki powinien być jaśniejszy

4. przy potarciu o dłoń lub białą kartkę powinna pozostać tłusta plama po mączce chmielowej, barwa mączki powinna być złocistożółta do bursztynowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w wiekszości Półkuli Północnej chmiel się zbiera ok. wrzesień - październik. Tak jak napisał Coder, szyszki powinny być "suche" i "papierowe" w dotyku i szeleszczące jakby z papieru. Po przyciśnieciu "suche", gotowe do zbioru szyszki szybko powracają do kształtu, a "mokre", niegotowe szyszku pozostają lekko zniekształcone. Pyłek w środku szyszek będzie bardziej złoto-pomarańczowy w szyszkach gotowych, a w szyszkach niedojrzałych kolor pyłka jest bardziej żółty.

 

Zapach szyszek niedojrzałych jest bardziej trawiasty, natomiast szyszki dojrzałe pachną jak dany gatunek chmiela. Z tąd używanie szyszek niedojrzałych w piwie może dać smak i zapach trawiasty.

 

 

 

Dobrze jest to pokazane na tym wideo, zaczyna się od ok. 4-tej minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.