Skocz do zawartości

chmielnik sezon 2008-2012


Sojer

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dokonałem oprysku anty-robal, a za chwilę zapoluję na grzyba.

O drugiej w nocy? :o

 

 

A tak serio - masz jakies zblizenia szkodnikow? Zebym wiedzial czego sie bac :rolleyes:

 

(na razie mialem problem ze slimakami. do tego laza mi po chmieliku jakies muszki i mrowki, ale to chyba niegrozne?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......do tego laza mi po chmieliku jakies muszki i mrowki, ale to chyba niegrozne?)

Na bank gdzieś w pobliżu masz mszyce , bo do rośliny "przyklejają się małe muchy". Przyklejają się, bo roślina jest pokryta kleistą wydzieliną mszyc, tzw. rosą miodową. Też tak miałem ,u mnie już liście zaczynały więdnąć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie póki co odpukać spoko,żadnych szkodników i chorób. Lubelski i Marynka (stare krzaki) juz osiągnęły koniec linek, ok. 5.5m, młode krzaki mają ok 1-3m, po akcji wycinania pierwszych pędów "wykończyłem" jedno Magnum, ale po 2 miesiącach się odpija i widać w końcu pierwsze nowe pędy.

Edytowane przez adanjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-roczne Cascades

210yf5f.jpg

 

Doszły do dachu, ale na dach nie wchodzą, może jest za gorący :beer:

icpkcy.jpg

 

Niektóre kwiaty zmieniają się w szyszki:

mim350.jpg

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zakupiłem sztobry z oferty BA - 3 szt. Marynki i 3 szt. Lubelskiego :beer: Wszystkie posadziłem na początku maja :beer: Marynka ładnie pnie się do góry, wszystkie sztobry się przyjęły :) Lubelskie jeszcze nie przebił się przez warstwę gleby :) Moje roślinki w upalne dni staram się podlewać kilka razy w tygodniu, więc wody im nie brakuje :) Dodam jeszcze, że rosną sobie w miejscu, gdzie większość dnia świeci słońce :) Czy chmiel aromatyczny później i wolniej rośnie od goryczkowego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie trochę załamaliście - myślałem, że mój chmiel rośnie super. Co do oprysków to u mnie w ogrodzie jest jedna wielka mszyca - opryski co około tydzień i efekt krótkotrwały - ostatnio przystopowała. Na szczęście jeszcze do chmielu się nie dobrała - też go spryskałem profilaktycznie. Nie podlewam go, bo ma dość mokro. Ale ostatnio mocno zwolniły mi wszystkie krzaczki - może już wyschła trochę ziemia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich proporcjach i czy mydło szare, bądź jakie?

tu: http://www.chwiladladomu.pl/tag/sposob-na-mszyce napisali, że szare, "ok. 20 dag szarego mydła na tarce i dodajemy do niego 1 litr ciepłej wody".

Edytowane przez adanjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wzeszły wszystkie 5 sadzonek, ale na razie rosna bardzo powoli (zasadzone na początku maja). Najwiekszy lubelski ma ok 30cm, najmniejsza marynka dopiero wychodzi z ziemii. W Szczecinie pogoda nas nie rozpieszczała w maju, wiec to pewnie dlatego. Tak czy inaczej cieszy mnie, ze wszystkie sadzonki sie przyjely. Oby sie teraz ladnie piely do gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ok. 20 dag szarego mydła na tarce i dodajemy do niego 1 litr ciepłej wody".

Chyba 20 GRAM!!! Wsypalem 20dag i lyzka stanela... grrrrrrrrrrr........

ależ ten internet kłamie... dobrze, ze ktoś zweryfikowła recepturę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.