Skocz do zawartości

chmielnik sezon 2008-2012


Sojer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

https://picasaweb.google.com/lh/photo/l8AcUygeRZL3QZM8jlYWedMTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink

 

2012-06-12_12-48-22_567.jpg

Cascade i Centennial.

 

2012-06-12_12-51-51_257.jpg

Widok od tyłu domu. Ogródek jest na połódniowej ścianie, w "skrzyniach" (raised bed garden).

 

2012-06-12_13-30-12_391.jpg

Widok chmielnika z przodu domu. Ostatnio listonosz się mnie pytał czy to jest chmiel, jak się warzy piwo itd. :)

 

2012-06-12_12-48-32_726.jpg

Liny z manili (abaka) o grubości 1/4 inczy są po prostu przywiązane do komina, chociasz myślę żeby zrobić jakiś system z krążkami linowymi żebym nie musiał wchodzić na dach dwa razy w roku.

 

2012-06-12_12-44-04_133.jpg

Pierwsze kwiaty w tym roku.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze! to moja marynka się chowa przy tych gigantach :/

Kiedy u was wiosna sie zaczyna? :D

 

Fakt, że dopiero w tym roku zasadzone sztobry.... mam nadzieje że za rok będzie o niebo lepiej :)

btw dzięki Kajtek za sadzonki :) szkoda że lubelskiemu się nie wzeszło..... ot chyba fatum mojej lokalizacji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że lubelskiemu się nie wzeszło..... ot chyba fatum mojej lokalizacji :P

Z mojego doświadczenia z chodowlą chmieli wynika że chyba najważniejszą rzeczą są wielkość sztorbu (im większy tym większa szansa na przeżycie) i co naważniejsze: odpowiednia wielkość górki. Musisz mieć górkę o wysokości conajmniej 30cm i ok 1 m szerokości (średna wysokość a nie na "szczycie górki"). Potrzebujesz to dobrze podlewać na początku, ale z drugiej strony sztorby łatwo utopić, jeżeli nie ma w ziemi możliwości przepływu wody.

 

W moim starym domu na chyba ok 6-8 sztorbów które próbowałem sadzić przez kilka lat wyszło mi tylko 2, i to jeden mizerny. W nowym domu, do którego przeprowadziłem się chyba 5 lat temu, mam "podniesiony ogródek" czyli jakby "skrzynki" (raised bed garden) wysokości ok. 30 cm. Na 6 sztorbów wszystkie 6 się dobrze przyjęły i wyrosły na duże krzaki/rośliny.

 

Myślę że dobrym rozwiązaniem było by sadzić sztorby w oponach po ciężarówkach, ok. 1m szerokości, 30cm wysokości. Dzięki temu różne rodzaje by się z sobą nie pomieszały, bo dorosła roślina wypuszcza nowe pędy ok. 1 m od pierwszego korzenia, ta puści następny pęd 1m dalej itd, masz wszystkie rodzaje chmieli pomieszane w ogródku.

 

2012-06-13_14-18-36_241.jpg

https://picasaweb.go...feat=directlink

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku zasadziłem 6 sztobrów (3 Marynki, 3 Lubelski) Niestety do tej pory wzeszły 2 pędy, czy jest w ogóle szansa, aby pozostałe 4 kolejną wiosną wypuściły pędy? Nie chcę, by ziemia niepotrzebnie ugorem stała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.