Skocz do zawartości

Zmiany, nowości, poprawki 2020-2021.


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem wszystkim w tych nieprzyjaznych czasach!

 

Co roku, zwykle w styczniu (teraz nie udało się) zabieram się za jakieś większe porządki i poprawki w serwisie. Prośba o pomoc, a panuje całkowita dowolność. Co Ci przeszkadza, albo co należy poprawić - napisz,  dużo pomożesz :)

O niektórych np. brakach polonizacyjnych wiem, ale na pewno nie o wszystkich. Też proszę pisać. Zmotywuje mnie to do szybszych poprawek. Również jak widziałaś/eś coś ciekawego na innej stronie, co tutaj warto wdrożyć? Super!

 

Ja nie będę zabierał głosu. Po wysłuchaniu, będę wdrażał i informował o postępach :) Jedynie może w sytuacji, że jakaś poprawka jest w kolejce u producenta. 

 

Dzięki wszystkim!

 

ps: jedynie proszę nie pisać, że należy kogoś zbanować, bo to dobra poprawka będzie :D ;) (suchy żarcik)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • elroy promuje ten temat

To bardziej chyba porządkowe postulaty niż innowacyjne, ale:

 

- opisy drożdży, chmieli i słodów mogłyby być w jednym miejscu w formie takiej jak w dziale "większe opracowania", ewentualnie narzędzie do przenoszenia wątków, które "urosły" w "surowcach"

 

- dodanie do wątków posiadających wiele stron, właśnie takich jak "charakterystyki" możliwości znalezienia np po pierwszej literze (jak w tradycyjnych katalogach)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kwestii porządkowych - nie wiem, na ile inni się zgodzą, ale może konkursy starsze niż zeszłoroczne wrzucić do kategorii np. "archiwum konkursów"? I ewentualnie dopiero tam katalog z rocznikami 2014-2018 (o ile tak się da).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział Receptury autorskie wyczyścić z tematów nadających się do piaskownicy albo działu Receptury, pozostawiając wyłącznie takie, które są recepturami pełnymi, sprawdzonymi etc. Może także jakoś jeszcze mocniej zaznaczyć to w opisie?

 

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zasada napisał:

Dział Receptury autorskie wyczyścić z tematów nadających się do piaskownicy albo działu Receptury, pozostawiając wyłącznie takie, które są recepturami pełnymi, sprawdzonymi etc. Może także jakoś jeszcze mocniej zaznaczyć to w opisie?

 

A może tak: przenieść na forum dział z wiki (i tak nieżywy), zrobić działy: receptury, które wygrały konkursy, receptury sprawdzone (kryteria?), cała reszta pomóżcie-w-ułożeniu-mojej-pierwszej-receptury, reszta jak przedmówca pisze - wyczyścić. Zasady jak w charakterystykach: pierwszy wpis to pełna receptura (może jakiś szablon?); daje to możliwość komentarzy bezpośrednio w jednym miejscu (obserwacje, modyfikacje, zmiany surowców etc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, x1d napisał:

A może tak: przenieść na forum dział z wiki (i tak nieżywy), zrobić działy: receptury, które wygrały konkursy, receptury sprawdzone (kryteria?), cała reszta pomóżcie-w-ułożeniu-mojej-pierwszej-receptury, reszta jak przedmówca pisze - wyczyścić. Zasady jak w charakterystykach: pierwszy wpis to pełna receptura (może jakiś szablon?); daje to możliwość komentarzy bezpośrednio w jednym miejscu (obserwacje, modyfikacje, zmiany surowców etc)

 

Podpinam się. Brakuje ewidentnie działu ze sprawdzonymi/konkursowymi (niekoniecznie zwycięskimi, ale powiedzmy "podiumowymi") recepturami. Żeby znaleźć coś konkretnego trzeba się przekopać przez setki receptur w stylu "czy to będzie ok?". Wątek do weryfikacji i dyskusji ws. receptur jak najbardziej, ale osobny konkretny dział tak jak opisał kolega wyżej. Dodatkowo fajnie by było jakby zrobić podforum z kategoriami ponumerowanymi wg. BJCP.

Edytowane przez PawelW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, x1d napisał:

A może tak: przenieść na forum dział z wiki (i tak nieżywy), zrobić działy: receptury, które wygrały konkursy, receptury sprawdzone (kryteria?), cała reszta pomóżcie-w-ułożeniu-mojej-pierwszej-receptury, reszta jak przedmówca pisze - wyczyścić. Zasady jak w charakterystykach: pierwszy wpis to pełna receptura (może jakiś szablon?); daje to możliwość komentarzy bezpośrednio w jednym miejscu (obserwacje, modyfikacje, zmiany surowców etc)

 

25 minut temu, PawelW napisał:

 

Podpinam się. Brakuje ewidentnie działu ze sprawdzonymi/konkursowymi (niekoniecznie zwycięskimi, ale powiedzmy "podiumowymi") recepturami. Żeby znaleźć coś konkretnego trzeba się przekopać przez setki receptur w stylu "czy to będzie ok?". Wątek do weryfikacji i dyskusji ws. receptur jak najbardziej, ale osobny konkretny dział tak jak opisał kolega wyżej. Dodatkowo fajnie by było jakby zrobić podforum z kategoriami ponumerowanymi wg. BJCP.

Kto będzie sprawdzał czy receptury są OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2020 o 13:27, anteks napisał:

 

Kto będzie sprawdzał czy receptury są OK?

Może być na zasadzie zatwierdzania postów przez administratora/moderatora na podstawie linku do oficjalnych wyników danego konkursu, screena itd

Może być na zasadzie szablonu gdzie obowiązkowo będzie odnośnik do strony konkursu czy coś w tym stylu.

 

Poza tym myślę, że nasze forum jako jedno z niewielu jest praktycznie wolne od trolli i nikt sobie by jaj w takim temacie nie robił, ani wrzucał fejkowych receptur bo szybko zostanie to zweryfikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PawelW napisał:

Może być na zasadzie zatwierdzania postów przez administratora/moderatora na podstawie linku do oficjalnych wyników danego konkursu, screena itd

Może być na zasadzie szablonu gdzie obowiązkowo będzie odnośnik do strony konkursu czy coś w tym stylu.

 

Poza tym myślę, że nasze forum jako jedno z niewielu jest praktycznie wolne od trolli i nikt sobie by jaj w takim temacie nie robił, ani wrzucał fejkowych receptur bo szybko zostanie to zweryfikowane.

Nie miałem na mysli fejkowych ale jak szwagrowi smakowało to musi być zarąbiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, anteks napisał:

Nie miałem na mysli fejkowych ale jak szwagrowi smakowało to musi być zarąbiste

 

Receptury "podiumowe" konkursów PSPD powinny raczej trzymać poziom, to mogłoby mieć sens, a i miejsce udokumentować łatwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

- Kiedyś po kliknięciu "oznacz całą zawartość jako przeczytaną" automatycznie strona się odświeżała. Od dłuższego czasu tak się nie dzieje. 

- Dobrze by było aby moderatorzy zwracali większą uwagę na interpunkcję i poprawną pisownię. Czasami czyta się jeden wielki ślinotok i trzeba się domyślać o co komuś chodzi.

- Wiki z recepturami się nie zmienia odkąd się tu pojawiłem, a fajne by było dodawać jakieś nowe receptury. Może wzbogacić również wiki o inne trunki fermentowalne jak wina i miody?

- Może stworzyć jakiś wątek, w którym ktoś chciałby się podzielić swoją sprawdzoną recepturą, która potem by trafiała do wiki? I nie mam tutaj na myśli tylko piw stricte w konkretnym stylu, ale również różne wariacje na temat piwa i dodawanych do niego dodatków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy jest w ustawieniach użytkownika opcja aby klikając w temat o 400 stronach być automagicznie przeniesionym na ostatnią czyli aktualną stronę a nie na pierwszą? Już dwa razy udało mi się odpowiedzieć w piaskownicy na pierwszego posta sprzed kilku lat fakt raz po warzeniu i degustacji - "usprawiedliwione" zmęczenie. Niestety na smartfonie nie zawsze precyzyjnie się kliknie i dzisiaj znowu odgrzałem kotleta nawet cytując wiki?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jako głównie wieczorowego i nocnego użytkownika forum, bardzo ucieszyłby mnie tryb nocny - ciemne tło, biały tekst. Aktualnie bardzo męczące jest przeglądanie forum w nocy, kiedy większość stron mam w trybie nocnym właśnie, a tu bije światło. 
Być może jest już taka opcja, ale ja jej jeszcze nie widzę?

Poza tym archiwum giełdy - przerzucanie rzeczy sprzedanych/już nieodstępnych do osobnego działu, tak aby łatwiej było znaleźć aktywne oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • elroy zmienił(a) tytuł na Zmiany, nowości, poprawki 2020-2021.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.