Skocz do zawartości

Browar w Czarnkowie wystawiony na sprzedaż


grzesiuu

Rekomendowane odpowiedzi

Na zdjęciach ze strony widać, że mają jeszcze stare miedziane kadzie a transport filtratu odbywa się przez charakterystyczny (nie wiem jak to sie nazywa) zestaw kranów. Podobne maja w tyskim browarium. Czyli to jest działające muzeum raj dla miłosników staroci. Nie to co sterylne kadzie z nierdzewki jak w na np. lini Pilsnera

 

Mozna by tam ważyc i ważyć... dobre piwka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na zdjęciach ze strony widać, że mają jeszcze stare miedziane kadzie a transport filtratu odbywa się przez charakterystyczny (nie wiem jak to sie nazywa) zestaw kranów. Podobne maja w tyskim browarium. Czyli to jest działające muzeum raj dla miłosników staroci. Nie to co sterylne kadzie z nierdzewki jak w na np. lini Pilsnera

 

Mozna by tam ważyc i ważyć... dobre piwka

Oj raczej nie da się tam ważyć dobrych piwek. Wag nie zauważyłem. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

charakterystyczny (nie wiem jak to sie nazywa) zestaw kranów.

To się nie powinno nazywac korytko Granta' date=' ale się tak nazywa :(

Trzeba się chyba poddać i używac tej nazwy, nawet na wystawie w Kazimierzu Dolnym tak było podpisane.[/quote']

To zdecydowanie było źle napisane. Tłumaczyłem już na browar.bizie dlaczego. Powinno być korytko brzeczkowe i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

charakterystyczny (nie wiem jak to sie nazywa) zestaw kranów.

To się nie powinno nazywac korytko Granta' date=' ale się tak nazywa :(

Trzeba się chyba poddać i używac tej nazwy, nawet na wystawie w Kazimierzu Dolnym tak było podpisane.[/quote']

W Kazimierzu było korytko Granda.

Poddawać się należy, zwłaszcza w sytuacji gdy raz jest Grant innym razem Grand.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

charakterystyczny (nie wiem jak to sie nazywa) zestaw kranów.

To się nie powinno nazywac korytko Granta' date=' ale się tak nazywa :(

Trzeba się chyba poddać i używac tej nazwy, nawet na wystawie w Kazimierzu Dolnym tak było podpisane.[/quote']

W Kazimierzu było korytko Granda.

Poddawać się należy, zwłaszcza w sytuacji gdy raz jest Grant innym razem Grand.

Chyba nie należy. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

charakterystyczny (nie wiem jak to sie nazywa) zestaw kranów.

To się nie powinno nazywac korytko Granta' date=' ale się tak nazywa :(

Trzeba się chyba poddać i używac tej nazwy, nawet na wystawie w Kazimierzu Dolnym tak było podpisane.[/quote']

W Kazimierzu było korytko Granda.

Poddawać się należy, zwłaszcza w sytuacji gdy raz jest Grant innym razem Grand.

Jak będzie tyle wątpliwości to jeszcze niektórzy zaczną pisać Grant Champion, a inni zaczną odmieniać Champion Granta :(

Ale myślę, że jak będę redagował takie hasło na wikipedii, to zamieszczę je pod nazwą korytko brzeczkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak podało Radio Koszalin, za browar.biz przytaczam

Nikt nie stanął do przetargu na kupno nieruchomości, w której prowadzona jest produkcja piwa.

 

Obiekt ma prawie 120 lat i wymaga remontu dlatego Agencja Nieruchomości Rolnych wystawiła go na sprzedaż. Był to już trzeci, jak sie okazało nieudany przetarg.

Samorząd Czarnkowa ma pomysł co zrobić z browarem. Jest zgoda marszałka województwa i ministra rolnictwa. Czynny browar miałby być przekształcony w muzeum, dobudowana byłaby część przemysłowa. Właścicielem muzeum miałby być Skarb Państwa a obiekt mógłby zostać wydzierżawiony.

Skąd my to znamy? To samo miało być w Lwówku. Jak przyszło co do czego, okazało się, że są pilniejsze potrzeby niż muzeum piwowarstwa. Już widzę te kolejki ustawiające się do zainwestowania milionów złotych w wydzierżawionym browarze.

Dodatkowo można to odbierać tak, że browar zostanie zamieniony w muzeum, a obok dobuduje się blaszak, w którym będzie się warzyć piwo "Noteckie". Nie przymierzając jak w Bayeruth w browarze Maisel. :):):)

A to przecież takie proste - cena jest z kosmosu, trzeba ją obniżyć i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia... a potem większość naogląda się Młodego Einsteina i wierzy że w piwie jest pianka tylko dlatego, bo rozszczepił atom piwa. :)

Już nie wspomnę o reklamowanych bredniach. "Piwowar musi uważać, żeby piwa nie spasteryzować". Tak rozwiesza pułapki AntiPaster i stoi przy fermentatorze z karabinem ubrany jak rambo w oczach śmierć. :)

Tylko muzeum nie ma, bo po co, kto tam pójdzie żeby zapodać temat jak to wapno impre kojarzyło. Tak bez dopalaczy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
We czwartek 23.12.2010 r. został rozstrzygnięty piąty przetarg na sprzedaż ostatniego państwowego browaru. Kandydatem na nabywcę zakładów w Czarnkowie został Browar Gontyniec, co zapewni kontynuację produkcji tego lokalnego piwa, uznawanego za jedno z lepszych w Polsce. Obu stronom zależy na jak najszybszym podpisaniu umowy sprzedaży. Nowy właściciel musi jeszcze uzyskać wymagane prawem pozwolenia. Cena osiągnięta na przetargu to ok. 5,5 mln zł.

 

Biuro Rzecznika Prasowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest ten browar co produkuje Gniewosza? Doszły mnie słuchy (plota) że właśnie do tego browaru przeszedł główny piwowar.

Sprawa jest bardziej skomplikowana. Gontyniec nic nie produkował, a jedynie kontraktował piwo w różnych browarach. Nie przeszedł tam piwowar, ale były prezes. Warto poczytać na browar.biz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar - widmo się zmaterializował. Ciekawe, czy zastąpią Noteckie Gniewoszami, czy będą warzyć kilka różnych piw, czy sprzedawać te same z różnymi etykietami (ta opcja wydaje mi się najbardziej prawdopodobna).

 

Gontyniec ostro się promował, najwyraźniej całkiem nieźle na tym wyszli skoro wykupują browar w Czarnkowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest ten browar co produkuje Gniewosza? Doszły mnie słuchy (plota) że właśnie do tego browaru przeszedł główny piwowar.

Browar Gontyniec to tylko firma, która zamawia piwo w innych browarach a sprzedaje pod swoją marką.

Założył ją "biznesmen", który zarządzał Browarem w Czarnkowie i z którego został zwolniony za działanie na szkodę browaru.

Robił wszystko aby Czarnków przynosił straty czyli pomniejszyć jego wartość i z czasem przejąć co jak widać mu się w końcu udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że dobrze się stało. Browar będzie kontynuował działalność i wszystko zostaje że tak powiem "w rodzinie" :D .

Nie bardzo wyobrażałem sobie, ze znajdzie się ktoś inny kto to kupi. Lubię Noteckie i mam nadzieję że będzie dalej produkowane niezmiennie. Gniewoszów nie próbowałem bo nie pijam płynów niewiadomego pochodzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo skąd Gniewosze są - z Ambera i z Krajana. :D

 

Nowy właściciel otwarcie przyznaje, że nie interesuje go piwo tylko kasa. Podejrzewam, że kupił "markę", a piwo będzie robione gdzie indziej, podobnie jak to się działo z tzw. "browarem Gontyniec".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo skąd Gniewosze są - z Ambera i z Krajana. :)

 

Nowy właściciel otwarcie przyznaje, że nie interesuje go piwo tylko kasa. Podejrzewam, że kupił "markę", a piwo będzie robione gdzie indziej, podobnie jak to się działo z tzw. "browarem Gontyniec".

A powiedz kogo nie interesuje kasa?, jak ja byłbym właścicielem browaru to pewnie nie robił bym piwa "ku chwale ojczyzny", tylko patrzył bym w pierwszej kolejności na zysk, a potem na jakość, chyba że miałbym tyle siana, żeby się bawić takim browarem to inna sprawa :) Myślę, że nie będzie tak źle z Czarnkowem i nowy właściciel pociągnie dalej produkcję, a jakość będzie coraz lepsza, trzymam za to kciuki :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.