Skocz do zawartości

uBrowar Stasiek, S34, Irish Red Ale


Rekomendowane odpowiedzi

Piwo otrzymane od Staśka w Żywcu. Kolor miedziano czerwony, dość jasny, opalizujące. Nagazowanie niskie, choć ten styl akurat przewiduje średnie. Piana skutkiem braku CO2 niewysoka, drobnopęcherzykowa, niezbyt trwała, w kolorze złamanej bieli. Aromat słodowy ze śladem chmielu. W smaku dominuje słodowa słodycz, czysty smak z lekkim dodatkiem karmelu. Goryczka na niskim poziomie, akurat tyle żeby zrównoważyć słodycz słodu. Wydaje mi się, że jest trochę diacetylu ale nie mam pewności. Na pewno jest też wyczuwalny chmiel. Ogólne wrażenia są bardzo miłe: piwo pije się doskonale. Ma też konkretną moc. Dzięki Stasiek za możliwość spróbowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

12,5 °Blg warzone 19-03-2010 butelkowane 14-04-2010

 

nagazowanie średnio-niskie, klarowne. Piana niska, ale niestety szybko opadła. Kolor bursztynowy, troszeczkę brakuje w nim czerwieni.

 

W aromacie lekkie nutki karmelu, chmielu brak. Jest pewna delikatna nutka, której nie jestem w stanie zidentyfikować.

 

W smaku bardzo delikatne, mimo średniego nagazowania czuć szczypanie na języku. Delikatna goryczka i delikatne nuty słodowe sprawiają ze jest to fajne lekkie piwo do wypicia, aczkolwiek mogłoby mieć troszkę więcej wyrazistości.

 

Jedyne moje uwagi to słaba piana, i można by trochę wzmocnić kolor, co jednocześnie by poprawiło trochę wyrazistość nut karmelowych/słodowych

 

Bardzo fajne pijalne piwo, wypiłem je z przyjemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.